Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У фотоконкурсі пам'яток культури для Вікіпедії обрали найкраще фото Запорізької області 2021 року

26 січня 2022 - 14:30

Переможцем номінації «Найкраща фотографія Запорізької області 2021» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки»  стала світлина споруд палацового комплексу «Садиби Попова» у Василівці. Автор світлини — Олександр Мальон.

Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії. 

За час проведення конкурсу учасники завантажили фото 738 пам’яток Запорізької області, що становить 60% від загальної кількості об’єктів у списку пам’яток області — 1226. Цього року конкурсанти подали на конкурс 431 світлину 330 пам’яток (із них 54 — завантажені вперше). У 2021 за перемогу в номінації змагались 24 автори, а загалом з 2012 року — 194.

Довідково.

Садиба Попова пам'ятка архітектури другої половини XIX століття, зараз Василівський історико-архітектурний музей-заповідник. Землі поблизу майбутнього міста Запоріжжя імператриця Катерина II подарувала генералу Попову. Велике будівництво розпочав онук генерала — Василь Попов у другій половині XIX ст. Будівництво комплексу тривало 20 років (1864—1884), вона стала найбільшою серед садиб Східної України. Головна споруда — двоповерховий замок, який мав п'ять веж. У палаці були лазні, бальна зала, вітальня, картинна галерея, бібліотека, колекція старовинної зброї. На початку XX ст. в садибі обладнали метео та електростанцію. На даху садиби встановили астрономічну обсерваторію з телескопом. Окрім основного будинку ансамбль доповнювали стайні, службові приміщення, пейзажний парк і фонтани. Останній власник Юрій Попов організував тут симфонічний оркестр. До початку Другої світової війни в будівлях садиби був розташований свинарник, у наступні роки нищення пам'ятки продовжувалося. З 1989 року розпочалися перші спроби врятувати рештки ансамблю. У 2022 році, вперше за 30 років, садиба Попова відкрила для відвідування усі будівлі комплексу.

 «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроєктах. Конкурс проходить щорічно у понад 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією «Вікімедіа Україна». У 2021 році в Україні проходив удесяте. Загалом протягом 2012—2021 років у межах конкурсу було завантажено понад 350 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано понад 39 тисяч пам’яток із території України (42%), взяло участь майже 3500 осіб (від аматорів до професіоналів). Фотографії за всі роки конкурсу знаходяться у вільному доступі, ви можете переглянути їх і використати на умовах вільної ліцензії CC BY-SA.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 20.05.2022

Окремі назви географічних об'єктів будуть переіменовані

Виплата соціальних коштів та доставлення готівки залишається нагальним питанням для громад Бердянського району

Удосконалено механізм подання суб’єктами господарювання декларації про провадження господарської діяльності

У Запорізькій області поступово вирішують проблеми з соціальними виплатами

Пошкоджені об’єкти складно відновити через активні бойові дії

Обласна влада та військові обговорюють повернення територій області

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 19.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 19.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 20.05.2022 р.

Усі разом маємо забезпечити, щоб Росія не мала жодного успіху в агресії проти України – звернення Президента Володимира Зеленського

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 85 доба (Відео)