Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Відновлено роботу програми з оренди державного майна з додатковими пільговими умовами

6 червня 2022 - 15:00

Кабінет Міністрів України ухвалив розроблений Фондом держмайна та Міністерством економіки проєкт постанови “Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану” зі спрощеним порядком оренди.

Завдяки ухваленню проєкту постанови, під час воєнного стану дозволено орендувати державне майно за спрощеною процедурою та на пільгових умовах.

Окрім спрощення процедури, орендарям також гарантовано пільги та знижки у деяких регіонах. Так, у Запорізькій області вони звільнені від орендної плати до 30 вересня. Тимчасово окуповані території Запорізької області, там, де припинено доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, утримувачем яких є Мінюст, повністю звільняються від орендної плати до кінця року.

Також від орендної плати звільнено осіб, яких було прийнято на військову службу після оголошення військового стану.  

В усіх інших областях - орендарі об’єктів держмайна отримують знижку 50%, а орендарі єдиних майнових комплексів сплачуватимуть на 25% менше. Також пільги на орендну плату отримав бізнес, який орендує майно для релокації - такі орендарі сплачуватимуть 1 грн за 1 кв.м протягом перших 6 місяців оренди.

 “Робота бізнесу під час війни є важливою для економіки. Ми даємо підприємцям можливість орендувати приміщення для виробництва чи розміщення офісу. Знижки отримають орендарі на всій території України, вони діють від початку запровадження воєнного стану”,- зазначила в.о. Голови ФДМУ Ольга Батова.

 Якщо оплата без урахування знижок та звільнення від сплати орендної плати надійшла під час воєнного стану - надлишково сплачені кошти будуть зараховані в майбутні періоди, після завершення дії знижок.

Також дія договорів оренди автоматично подовжена, але орендар може написати заяву про дострокове розірвання договору. 

Детальніше - за посиланням: https://www.spfu.gov.ua/ua/news/8744.html

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

У Запоріжжі ветеранам допомагають пройти без черг медогляди та отримати необхідне лікування

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: як у Запорізькій області допомагають тримати форму і відновлюватися захисникам і їхнім рідним

Ветеран-морпіх допомагає побратимам адаптуватися до цивільного життя та займається патріотичним вихованням молоді

«Це, звісно, не так, як з гармати стріляти, але теж треба творчий підхід», – ветеран про заняття в секції зі стрільби з лука

Широківська та Гощанська громади: співпраця триває

«Це, звісно, не так, як з гармати стріляти, але теж треба творчий підхід», – ветеран про заняття в секції зі стрільби з лука

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.05.2025

Щоденна хвилина пам'яті: у запорізькій гімназії вшановують загиблих внаслідок російського вторгнення

Загалом упродовж доби окупанти завдали 457 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1175-го дня війни

Безпека та якісні знання: запорізькі школярі навчаються в облаштованому укритті

Трансформація освіти і науки в Україні: що вже зробили та які плани