Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій ОВА обговорили план дій після звільнення територій від окупаційної влади рф

14 червня 2022 - 16:15

Обласна влада та представники районних державних адміністрацій обговорили наявну ситуацію на тимчасово окупованих територіях. На нараді розглянули алгоритм дій після вигнання ворога з нашої землі. Першочерговим завданням як обласного так і військового керівництва є гарантія безпеки місцевого населення. 

В першу чергу, мають виконуватися заходи з розмінування територій та автошляхів, прибирання завалів й руйнувань, які виникли в результаті бойових дій. У тому числі, проводитимуться роботи зі знищення вибухонебезпечних предметів та перевірки наявності хімічно-небезпечних об’єктів. Такі процедури здійснюються Управлінням ДСНС та іншими причетними службами й спеціальними добровольчими формуваннями. 

Керівники обласної військової адміністрації зазначають, що при деокупації на територіях обов’язково мають працювати медики, повинен бути організований транспорт, у тому числі підвіз питної води, продуктів, засобів гігієни тощо. 

Крім цього, обговорили подальший процес проведення аварійно-ремонтних робіт на звільнених територіях. Швидкість відновлення засобів життєзабезпечення залежатиме від рівня руйнування. Також одним із перших кроків після деокупації є відновлення у населених пунктах функціонування зв’язку. 

Крім усього іншого необхідно буде проводити роботи по знищенню терористичної символіки країни-окупанта та відновлення української державної символіки, перейменування вулиць, площ, назви яких пов’язані з країною-агресором. 

Очільник ЗОВА Олександр Старух вкотре наголосив на важливості фіксації військових злочинів та руйнувань, які виникли в результаті бойових дій, задля забезпечення механізму подальших відшкодувань. Для цього треба звертатися до правоохоронних органів, порушувати карні справи. У підсумку країна-агресор повинна буде зі своїх арештованих активів компенсувати всі завдані нашому регіону збитки.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.09.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 25.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.09.2022, 214 доба

Удари ворожих ракет зафіксовані одразу в декількох районах міста Запоріжжя та селі біля обласного центру в Запорізькому районі.

УВАГА!

УВАГА!

Слава усім нашим героям! Слава нашому незламному народу! Звернення Президента. 24.09.2022

Події на фронті, “псевдореферендум”, ситуація навколо ЗАЕС та тимчасово окупованих територіях: Олександр Старух підбив підсумки цього тижня

Надсилайте дані про незаконні референдуми. Усіх винних - покараємо!

Збройна атака на запорізький край триває: поліція задокументувала наслідки ворожих обстрілів

Заява керівника ЗОВА Олександра Старуха щодо незаконних дій окупанта на тимчасово захоплених територіях

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 23.09.2022