Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Два прапори – єдина країна!

26 червня 2022 - 10:00

Щороку в Україні 26 червня відзначається День кримськотатарського прапора.

Прапор вперше було затверджено у 1917 році І-м Курултаєм кримських татар, що проходив у Бахчисараї. Він  являє собою полотнище небесно-блакитного кольору з символом влади – тамгою золотистого кольору, розташованою в лівому верхньому кутку біля древка.

Небесно-блакитний колір у тюркських народів – це синонім чистоти і свободи, чесності і вірності, бездоганності і сили. Тамга (родовий знак) в Криму була у кожного знатного роду.

День кримськотатарського прапора вперше було відзначено у 2010 році за ініціативи Кримського Молодіжного Центру та інших молодіжних організацій. А 29 серпня 2010 року на ІІІ сесії V Курултаю кримськотатарського народу ухвалили рішення відзначати День національного прапора 26 червня – у день відкриття ІІ Курултаю. Мета свята – об’єднання народу і популяризація кримськотатарської символіки.

Сьогодні Крим окупований росією. Кримські татари, які виступають за свободу під кримськотатарським прапором, піддаються тиску і репресіям з боку окупаційної влади.

У Запорізькій області проживають тисячі кримських татар, їх кількість значно збільшилася після окупації росією Криму у 2014 р.

Зараз росія,  намагаючись відродити радянську імперію, здійснює так звану  «спеціальну операцію», а фактично – нищить людей всіх національностей. Частина Запорізької області окупована, але ми впевнені – ворога буде розбито,  наші території – звільнено, а  Крим повернеться до складу України!

 

Департамент культури та інформаційної політики 


 

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.09.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 25.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.09.2022, 214 доба

Удари ворожих ракет зафіксовані одразу в декількох районах міста Запоріжжя та селі біля обласного центру в Запорізькому районі.

УВАГА!

УВАГА!

Слава усім нашим героям! Слава нашому незламному народу! Звернення Президента. 24.09.2022

Події на фронті, “псевдореферендум”, ситуація навколо ЗАЕС та тимчасово окупованих територіях: Олександр Старух підбив підсумки цього тижня

Надсилайте дані про незаконні референдуми. Усіх винних - покараємо!

Збройна атака на запорізький край триває: поліція задокументувала наслідки ворожих обстрілів

Заява керівника ЗОВА Олександра Старуха щодо незаконних дій окупанта на тимчасово захоплених територіях

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 23.09.2022