Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Російські окупанти спровокували екологічну катастрофу в Запорізькій області

19 січня 2023 - 13:40

Про зниження рівня води у р.Дніпро, стан водних біоресурсів Каховського водосховища говорили на позачерговому засіданні регіональної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області, яка пройшла під головуванням керівника ЗОВА Олександра Старуха. 

Як зазначили  представники Департаменту захисту довкілля ОВА та запрошені до обговорення фахівці, на сьогодні спостерігається значне зниження рівня води на Каховському водосховищі. Наразі він складає 14,6 метрів, коли відмітка нормального підпірного рівня має бути 16,0 м. 

Так, причиною значного зниження рівня води в Каховському водосховищі стало пошкодження окупантами запірних шандорів Каховської ГЕС. Це призводить до надто швидкого руху води з водосховища та обміління і всихання його мілководних проток та заток. Між іншим, усі ці негативні фактори вже призвели до загибелі значної кількості водних біоресурсів та можуть зірвати нерест навесні 2023 року. 

Запорізька обласна військова адміністрація вже звернулась до Державного агентства водних ресурсів України з проханням розглянути питання значного зниження води на Каховському водосховищі й визначити можливі заходи щодо мінімізації шкоди навколишньому природному середовищу та економіці.

  • Через бойові дії та терористичну діяльність окупаційних військ неможливо планувати та проводити будь-які ремонтно-відновлювальні роботи на Каховській ГЕС. Але потрібно все фіксувати та рахувати збитки. За попередніми даними їх сума вже складає майже 105 мільйонів гривень. Виявлені факти мають всі ознаки злочину проти довкілля. Країна-агресор має відповісти за них у повному обсязі, - наголосив керівник ЗОВА Олександр Старух. 

Крім того, масова загибель водних біоресурсів може призвести до небажаних спалахів інфекцій у населених пунктах на узбережжі Дніпра. У гіршому випадку, загибла риба може опинитись на стихійних ринках та нести загрозу життю і здоров'ю громадян. 

Зважаючи на вищенаведене, очільник регіону дав доручення невідкладно створити профільну робочу групу, яка має проаналізувати усі аспекти цієї складної ситуації та вжити заходи в межах своєї компетенції задля запобігання її можливим негативним наслідкам. Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 780-го дня війни

До 500 млн грн може отримати Запорізька область на ремонт укриттів у закладах середньої освіти

Необхідно проявляти максимум солідарності з регіонами, які постраждали від війни найбільше, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 410 разів били по Запорізькій області

Щоб повернути всіх дітей до шкіл, потрібна допомога від держави, громад та міжнародних партнерів, – Іван Федоров на Конгресі місцевих та регіональних влад

Для подолання сьогоднішніх викликів потрібна максимальна єдність і взаємодія – Президент на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ТЕНДЕРИ НА ПОНАД 330 МЛН ГРИВЕНЬ

Школа в укритті: учні, педагоги та батьки діляться своїми враженнями від повернення до офлайну

Представники незламних закладів освіти Запорізької області отримали заслужені нагороди

За матеріалами СБУ заочно засуджено чергову колаборантку, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим на Мелітопольщіні

Іван Федоров про терор населення на ТОТ