Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Обласна влада налагодила постійну та системну співпрацю з ООН

20 травня 2023 - 13:30

Юрій Малашко зустрівся із делегацією Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні. Обговорили питання евакуації населення з потенційно небезпечних територій Запорізького регіону та роботи волонтерських організацій для забезпечення ВПО гуманітарною допомогою.

Очільник ОВА зазначив, що деокупація тимчасово окупованих територій Запорізької області - це додаткові виклики не тільки для закордонних партнерів, а й місцевих організацій. Наразі обласна влада працює над створенням алгоритмів дій та координації роботи волонтерів, щоб забезпечити зручну та прозору систему надання підтримки громадянам у звільнених населених пунктах.

Гуманітарний координатор в Україні Деніз Браун розповіла про вже наявний досвід деокупації в Харківській та Херсонській областях та плани щодо надання всебічної підтримки населення від держави та міжнародної спільноти. Так, для аналізу ситуації, ООН направляє спеціальні оцінювальні групи. Деніз Браун також зазначила, що важливим для організації є заохочення населення виїжджати на більш безпечні території, а основними напрямками роботи залишаються евакуація сімей з дітьми та передача будівельних матеріалів для проведення швидких ремонтних робіт.

Крім цього, Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні продовжує співпрацювати з великими благодійними організаціями, а також з новоствореними волонтерськими об’єднаннями. Юрій Малашко розповів, що в ЗОВА створено оперативний штаб, який буде регулювати всі питання від ВПО та місцевих мешканців, зокрема гуманітарні.

  • Щоб розв'язувати проблеми цивільних, які будуть виїздити на вільні території, ми маємо залучити всі можливі ресурси. Особлива увага приділяється наданню медичної, психологічної та юридичної підтримки, тобто охоплює весь комплекс проблемних питань, - зазначив очільник обласної військової адміністрації.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 23.09.2023, 577 доба

За минулу добу ворог здійснив 86 ударів по 27 населених пунктах – внаслідок артобстрілу загинула 82-річна жителька Оріхова

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя

Відновлення територій: проєкт USAID передав громадам Запорізької області оргтехніку

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 22.09.2023, 576 доба

86 ударів по 22 населених пунктах – ворог продовжує бити по мирних громадах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 575-го дня війни

Володимир Зеленський зустрівся з лідерами Демократичної та Республіканської партій у Сенаті США й сенаторами