Очільник ЗОВА провів розширену нараду щодо розробки дієвого плану мінімізації екологічних наслідків на території Запорізької області, спричинених руйнуванням рашистами Каховської ГЕС.
До заходу були залучені представники ГУ ДСНС України в Запорізькій області, Державного агентства меліорації та рибного господарства у Запорізькій області, національного заповідника «Хортиця», Державної екологічної інспекції Південного округу, Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, ГУНП в Запорізької області, Басейнового управління водних ресурсів. До обговорення проблемних питань долучились керівники Запорізької міської та Долинської, Кушугумської, Біленьківської громади.
Попри обміління Каховського водосховища та водойм, які живилися від нижнього б’єфу, наразі масштабний замор риби не реєструється. Фахівці зазначають, що “риба відійшла разом з водою”, тому критичних наслідків вдалося уникнути.
Відповідним службам голова облдержадміністрації Юрій Малашко доручив забезпечити проведення щоденного візуального моніторингу щодо можливих заморних явищ водних біоресурсів.
-
У разі виявлення замору риби керівників органів місцевого самоврядування зобов'язані негайно здійснювати заходи щодо їх збирання та утилізації. Згідно законодавства органи місцевого самоврядування повинні здійснювати заходи з ліквідації наслідків загибелі водних біоресурсів. Громади повинні заздалегідь підготувати матеріальні засоби та фахівців, опрацювати питання подальшої утилізації - зазначив Юрій Малашко.
Правоохоронним та контролюючим органам доручено посилити контроль за реалізацією водних біоресурсів на наявність документів, що підтверджують право власності, походження та якість, аби вберегти населення від отруєнь через споживання риби сумнівного походження.
Департамент культури та інформаційної політики