Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У ЗОВА створять реєстр місць компактного проживання ВПО

18 вересня 2023 - 13:35

Під головуванням очільника Запорізької ОВА Юрія Малашка відбулась щотижнева нарада з керівниками структурних підрозділів, а також головами РВА та військових адміністрацій населених пунктів, на якій обговорили порядок функціонування місць для розміщення ВПО, роботу “Пунктів незламності” в осінньо-зимовий період та евакуацію з районів ведення активних бойових дій.

Так, обласна влада спільно з органами місцевого самоврядування та правоохоронцями продовжують переміщувати вразливі категорії населення з прифронтових районів до більш безпечних місць. Як зазначив керівник Пологівської РВА Артур Крупський, наразі в Гуляйпільській громаді з 19 дітей, що підпадають під заходи обов'язкової евакуації, залишається ще 4. З 44 маломобільних осіб, що проживають на території району, лише 18 дали згоду на виїзд. Правоохоронці щоденно проводять з людьми інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо важливості евакуюватись.  

На підконтрольних територіях Пологівського району розгорнуто 28 “Пунктів незламності”, з них 26 об'єктів організували органи місцевого самоврядування та 2 – представники відповідального бізнесу. Кожний такий пункт спільно з міжнародними партнерами та волонтерськими організаціям було оснащено всім необхідним, зокрема засобами пожежогасіння, запасами ліків, питної води та продуктових наборів тривалого зберігання. Крім цього, до осінньо-зимового періоду сформовано резерв генераторів, паливно-мастильних матеріалів та деревини. Найбільша кількість таких осередків розташована в м. Оріхів. Наразі всі вони переведені у “сплячий режим”, проте готуються найближчим часом відновити свою роботу. 

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 1 вересня 2023 р. № 930 про “Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб”, яка затверджує Порядок роботи МКП, а також зобов'язує обласні військові адміністрації проводити моніторинги їхнього стану та координувати діяльність. Також постанова передбачає створення реєстру місць компактного проживання до 1 жовтня. Для цього балансоутримувачі закладів мають звернутись до Запорізької ОВА та подати спеціальну заяву. Директорка Департаменту соціального захисту населення ОДА Марина Нотанова нагадала, що МКП можуть бути будь-які приміщення, які відповідають визначеним законодавством вимогам.

Також у постанові зазначено, що всі внутрішньо переміщені особи мають заключити договір на проживання. Документ передбачає можливість розміщення ВПО на 6 місяців із правом пролонгації. Першочергове право на проживання в таких місцях мають багатодітні родини, особи з інвалідністю, літні люди та громадяни, які мають офіційне підтвердження про знищення житла. Крім цього, якщо балансоутримувач може забезпечити надання квитанцій за спожиті комунальні послуги, ВПО оплачують їх самостійно. У разі, якщо лічильники відсутні, сам балансоутримувач подає документи на компенсацію відповідно до постанови № 261 “Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд”.

  • Крім створення реєстру, на Запорізькій ОДА лежить відповідальність щодо моніторингу МКП не рідше ніж раз на півроку, зокрема шляхом виїзду на місця. Також постанова передбачає розроблений чек-лист, який власник приміщення має заповнити та відзвітувати обласній державній адміністрації. Керівники установ, своєю чергою, щомісяця звітують щодо кількості вільних місць, - наголосила посадовиця.

 

Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності


Читайте також

СБУ нагадує про сувору кримінальну відповідальність за державну зраду

В Запорізькій області налагоджується автобусне сполучення між громадами

За вісім місяців на кір захворіло учетверо більше людей, ніж за минулий рік

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 02.10.2023, 586 доба

Минулої доби військовослужбовці рф завдали 144 удари по 23 населених пунктах

Запоріжжя разом з усією країною вшанувало пам'ять загиблих воїнів

“Україна є! Україна буде!”, - в Запорізькій області вшанували мужніх воїнів всіх часів

До Дня захисників і захисниць України в обласному центрі вшанували пам’ять загиблих Героїв

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону