Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Я мрію повернутися в рідний, вільний український Бердянськ!» – історія 19-річного юнака

15 квітня 2024 - 09:45

19-річний Олексій вирішив долучитися до Збройних сил України і прийшов у рекрутинговий центр Запоріжжя. Під час повномасштабного вторгнення хлопець виїхав з тимчасово окупованого Бердянська. Встиг побувати й за кордоном у Грузії, де працював на будівництві. Згодом приїхав до Запоріжжя, аби боронити рідну землю.

Мотивацією для Олексія стало бажання повернутися до рідного, вільного українського Бердянська. А ще – захоплення артилерією.

– Мені дуже подобається артилерія, ну дуже. Я коли дивлюсь відео, то в мене адреналін підіймається сильно. Коли ти розумієш, що виганяєш загарбників зі своєї рідної країни – це дуже мотивує, – розповів Олексій.    

Прикладом для Олексія став знайомий, який служить у ЗСУ. Військовослужбовець підтримав ідею хлопця поповнити ряди захисників Батьківщини, й Олексій, не вагаючись, звернувся до рекрутингового центру. Тут йому надали всю необхідну інформацію, відповіли на питання хлопця. За результатами тестів Олексій отримав направлення в бажану військову частину.

– Я не міг уявити, що буду захищати нашу Батьківщину, що буду трощити руських, що буду визволяти наші землі й згодом зможу повернутися до Бердянська!, – наголошує Олексій.

Під час спілкування з працівниками рекрутингового центру Олексію пропонували службу у різних  частинах та на цивільних посадах.

«У нас є багато цивільних посад, які потрібні Збройним силам України. Це бухгалтери, медики, діловоди, музиканти. Це не обов’язково бойові посади. Звертатися до нас можуть усі бажаючі віком від 18 до 60 років», – розповіла працівниця рекрутингового центру Тетяна.   

З моменту відкриття у Запоріжжі рекрутингового центру туди за консультаціями звернулися 117 осіб. 37 кандидатів вже спілкуються з військовими частинами, в яких будуть нести службу. За статистикою, найбільше цікавляться службою у ЗСУ громадяни віком від 46 до 55 років, розповідають у рекрутинговому центрі.


Читайте також

Мінекономіки закликає підприємців приєднуватися до політики «Зроблено в Україні»

Мешканці прифронтових областей отримають ваучери для ремонту пошкодженого обстрілами житла

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 379 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 846-го дня війни

У Запоріжжі поліцейські затримали ділка, який допомагав чоловікам призовного віку уникнути мобілізації

«Єдиний шлях гарантувати безпеку українського енергетичного сектору – протиповітряна оборона»: міжнародні партнери націлені на посилення допомоги в відбудові енергетики

«Я мрію про перемогу!»: юний художник з аутизмом надихає запоріжців своїми картинами

«Дуже важливо бути впевненим у своєму побратимі», – доведено на досвіді протитанкіста Кирила Синенка

В Запоріжжі до кінця року відновлять роботу Школи вищої спортивної майстерності

Конкурс «Я тебе чую»: старшокласники можуть підтримати однолітків, що перебувають в окупації

Популяризація читання: оголошено конкурс культурно-мистецьких проєктів