Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Як спілкуватися з дітьми, що пережили травматичний досвід унаслідок війни: порадник від Міністерства освіти і науки

3 грудня 2024 - 10:20

Як правильно реагувати, якщо дитина заплакала під час уроку? Як створити комфортне навчальне середовище? Як визначати причини агресії, запобігти булінгу та покращити взаємодію між дітьми? Відповіді на ці та інші питання містить порадник для спілкування з дітьми, що пережили травматичний досвід внаслідок війни. Його підготувало Міністерство освіти і науки разом із сімейною психологинею Світланою Ройз. 

Батькам, а особливо викладачам, варто розуміти, що може травмувати чи викликати повторну травму у дітей, а також знати, як допомогти їм відновити внутрішню рівновагу. 

Порадник надає рекомендації про те, чого слід уникати під час спілкування з дітьми:

  • не використовувати практики із заплющеними очима, оскільки це може викликати у дітей відчуття втрати контролю;

  • не торкатися дітей без їхньої згоди, адже навіть несподівані обійми можуть налякати дитину, яка перебуває в емоційному напруженні;

  • не починати день з контрольної роботи, якщо вночі була повітряна тривога;

  • під час підготовки до шкільних свят не використовувати петарди з блискітками, що можуть асоціюватися з вибухами.

Найважливіше при спілкуванні з дітьми – проявляти співчуття та розуміння, а не жалість. Діти проходять через непрості випробування, але мають силу впоратися. Варто акцентувати на силі дітей та спроможності бути стійкими.


Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1450-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.02.2026

Державна служба без фільтрів: як проходить стажування молоді в Запорізькій ОДА

Фізична міць та сила духу: в Запоріжжі відбулися змагання з богатирського багатоборства

Діалогова платформа «Безбар’єрність у фокусі»: разом будуємо доступне суспільство

Упродовж доби окупанти завдали 658 ударів по 33 населених пунктах Запорізької області.

«Відчувати тепло та безпеку сьогодні дуже важливо», – заступниця голови Запорізької ОДА Людмила Бухаріна

В Україні оновлюють захист електронних підписів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 655 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

Медицина без кордонів: Запоріжжя і Вестерноррланд посилюють співпрацю

Запорізькі підприємці обговорили з експертами нові правила працевлаштування людей з інвалідністю