Розвиток адаптивного спорту, робота ветеранських хабів, а також вшанування пам’яті загиблих Героїв. Відбулося чергове засідання Координаційної ради при Запорізькій ОВА.
Одне з перших питань – розвиток адаптивного спорту для ветеранів та членів їхніх сімей. В Запорізькій області вони можуть безоплатно займатися одним з 24 видів спорту на 35 локаціях.
– Вже видали 43 посвідчення ветеранам, які тренуються в наших секціях. Найпопулярніші – плавання, бокс, дзюдо, шахи. Наразі плануємо запустити ще одну секцію, – повідомила Інна Киник, заступниця начальника Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА.
Начальник Запорізької ОВА Іван Федоров наголосив, що потрібно збільшувати кількість тренерів та локацій для тих видів спорту, які цікаві ветеранам.
– Пропоную через місяць зробити аналіз, щоб ми бачили, де спорт потрібен і де він реально працює. Ми не маємо дарма підтримувати секції, які не цікаві ветеранам, – звернувся до учасників Іван Федоров.
Про результати роботи ветеранського простору «Ветеран ПРО. Запоріжжя» розповів директор хабу Михайло Пирог. Протягом двох місяців до простору звернулися 635 осіб, серед яких 458 – самі ветерани, інші – члени родин Захисників, зниклих безвісти та загиблих.
– Наші фахівці надали 1190 консультацій: від питань соцзахисту до юридичних і психологічних порад. Проте цей простір – не лише про послуги. Це про гідність, вдячність і підтримку. Ми побудували алгоритм, який дозволяє кожному відчути: його чують, його потреби важливі, – зазначив Михайло Пирог.
Начальниця Управління з питань ветеранської політики Запорізької облдержадміністрації Олена Сороченко розповіла про процедуру поховання на щиті загиблих Героїв.
– Вирішено питання супроводу поліцією всіх кортежів із загиблими військовослужбовцями з метою безперешкодного проходження поховання та одночасного інформування містян. Сьогодні поліція супроводжує кожен кортеж, надаючи два автомобілі для проїзду. Ми бачимо, як на це реагують мешканці – щиро, з повагою, небайдужістю, – наголосила вона.
Представники ветеранських організацій зокрема запропонували запровадити єдину нагороду для загиблих Захисників і Захисниць на рівні області.
– Наша спільна мета – створити в Запорізькій області екосистему, завдяки якій ми б могли швидко вирішувати питання ветеранів. І крок за кроком ми її вже будуємо, – підсумував заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін.