Молоді лікарі, які закінчили інтернатуру та працюватимуть у сільських районах або на прифронтових територіях, можуть отримати від держави одноразову допомогу у розмірі 200 000 грн. Про це повідомляє МОЗ України.
Програма діє для тих, хто закінчив інтернатуру у 2025 році в одному з 20 державних закладів вищої освіти, підпорядкованих МОЗ або Міністерству освіти і науки. Вона триватиме до завершення воєнного стану із можливістю продовження.
Як отримати допомогу?
Лікар або лікарка має:
-
знайти на Єдиному вебпорталі вакансій медичних працівників вакансію у державному або комунальному медзакладі у сільській місцевості або на території активних бойових дій.
-
зв’язатися з обраним медзакладом і з’ясувати, чи не перевищує укомплектованість лікарських посад у ньому 75 % і чи готовий медзаклад укласти щонайменше трирічний договір про роботу.
-
укласти договір із медзакладом мінімум на три роки.
Крім того, можна укласти такий договір із закладом, до якого лікар вже влаштувався після завершення інтернатури, якщо він відповідає наведеним вимогам.
До 10 жовтня лікар має подати документи до закладу вищої освіти, де він або вона проходила інтернатуру. Заклад вищої освіти розглядає документи й у разі погодження видає наказ про призначення виплати. Виплата допомоги здійснюється до кінця бюджетного року.
У разі дострокового звільнення лікаря – за власним бажанням, згодою сторін або за неналежне виконання обов’язків – суму допомоги доведеться повернути протягом 10 днів.