Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1351-го дня війни

5 листопада 2025 - 22:00

Бажаю здоров’я, шановні українці!

Зараз багато роботи з партнерами – перш за все в інтересах нашої ППО та нашої енергетики. Це ключові пріоритети в умовах таких російських ударів. Фактично щодня наші енергетики, ремонтні бригади, ДСНС України займаються відновленням на місцях після ударів: постійно – точкові влучання, і особливо в наших громадах поблизу кордону з Росією, поблизу фронту. Чернігівщина, Сумщина, Харківщина, Донеччина, Запоріжжя, Херсон, Миколаївщина – всюди оперативні служби залучені, обласна влада. Ми формуємо й відповідні зв’язки з партнерами для такої ж оперативної міжнародної підтримки.

Говорив сьогодні з Прем’єр-міністром Японії, це була наша перша розмова з новою очільницею уряду Японії. Відносини з Японією в нашої держави зараз, у час цієї війни, найбільші, ніж будь-коли, і Японія принципово нас підтримує. Ми можемо ще значно збільшити нашу співпрацю. І це передусім стосується і енергетики, і ППО, і таких чутливих сфер, як експорт нашої зброї, як обмін досвідом оборони в цій війні. Світ зацікавлений, щоб досвід наших людей для захисту життя був поширений, і ми готові співпрацювати з тими, хто справді допомагає нам – допомагає Україні. І ми будемо значно збільшувати співпрацю з Японією. Багато цілей маємо спільних і в тиску на Росію, щоб війна не розширювалася. Санкції проти Росії, використання російських активів для захисту від російської ж агресії, координація наших зусиль у дипломатії – все це в порядку денному.

Сьогодні ж я говорив із Президентом Литви, Гітанасом Наусєдою – дякую за підтримку. Є готовність допомогти із постачанням газу, і я доручив команді все вивчити та підготувати пропозиції для політичних домовленостей. Поінформував також про ситуацію в країні, у відносинах із партнерами – ми працюємо разом із Гітанасом, щоб у нашому регіоні всі вільні країни та лідери більше взаємодіяли. Багато в нас і спільних безпекових викликів, зокрема для захисту з повітря, від загроз із Росії, з Білорусі. Обов’язково ми допоможемо.

Говорив сьогодні також із Президентом Сербії. Окрім безпекової тематики, про ситуацію у відносинах із Євросоюзом, про відповідні виклики. Україна отримала позитивний звіт про нашу роботу в перемовинах щодо членства, це до речі найкращий звіт за три роки, – про наше зближення із Євросоюзом. І ми готові підтримувати всі зусилля наших партнерів – тих, хто теж на шляху до членства, – щоб Євросоюз у підсумку ставав сильнішим.

І ми плануємо й дипломатичні заходи наступних тижнів – поки деталі не робимо публічними, але нашим представникам є над чим попрацювати і з партнерами у Європі, і з представниками Сполучених Штатів Америки. Листопад має принести не менше результатів із партнерами, ніж дав жовтень.

Були доповіді сьогодні наших військових, був на окремій доповіді керівник Служби безпеки України. Покровськ – продовжуємо знищення окупанта, я хочу відзначити особливо спецпризначенців ЦСО «А» СБУ, які системно й дуже результативно знищують російських окупантів та їхню техніку в районах Покровська, у самому місті. Дякую вам, хлопці, за ефективність. Є необхідні результати і в наших підрозділів, які воюють на цьому напрямку: наші штурмові підрозділи, наші оператори Сил безпілотних систем, наші воїни Нацгвардії, Військової служби правопорядку, ГУР та, звісно, усіх тих наших бригад, які захищають Донеччину. Дякую всім вам! Дякую всім, хто б’ється заради нашої держави, заради наших людей.

Слава Україні!

Читайте також

Комунальний транспорт працює стабільно: у Запоріжжі автобуси дублюють маршрути електротранспорту на час відключень світла

Запорізькі хортингісти тріумфували на чемпіонаті Європи в Римі

Реформа ТЦК: відстрочка онлайн і без черг

Впродовж доби окупанти завдали 636 ударів по 19 населених пунктах Запорізької області

В Запоріжжі відбулося регіональне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Стартував Всеукраїнський конкурс есе для молоді «Мапа національних інтересів України»

СБУ спільно з ДБР викрили дезертира, який організував канал незаконного переправлення військовослужбовців за кордон

В Запорізькій області провели оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення у 2025 році

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1349-го дня війни

У Запорізькій ОДА відбулася зустріч із представниками стратегічного проєкту «Reclaim»: обговорили підтримку прифронтових громад і подальшу співпрацю

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 05.11.2025

Підприємці Запоріжжя та області!