Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Заповідні території в області необхідно розширювати

3 грудня 2010 - 14:00

В облдержадміністрації відбулася селекторна нарада з головами райдержадміністрацій з питань виконання природоохоронних заходів, які реалізуються на території регіону, яку провів заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області Федір Лихасенко.

На території області розташовано 312 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею близько 121 тис. га. У порівнянні з 2009 роком територія заповідного фонду збільшилась майже вдвічі.

Однак Розпорядження голови облдержадміністрації щодо створення нових та розширення існуючих заповідних територій Запорізької області у повному обсязі виконують тільки в шести районах – Пологівському, Гуляйпільському, Новомиколаївському, Великобілозерському, Веселівському та Михайлівському.

Як відзначалося на нараді, необхідно посилити роботу керівникам тих території, які мають показник заповідності нижчий ніж середньообласний – 4,45%. Це - Кам'янсько-Дніпровський район (2,37%), Куйбишевський (0,85%), Мелітопольський (1,88%), Розівський (0,11%), Токмацький (0,44 %), Чернігівський (0,36 %).

Наступне, на що звернув увагу представник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області – встановлення у натурі меж об’єктів природно-заповідного фонду. Станом на 01.12.2010 визначено межі 62 з 289 зазначених об’єктів місцевого значення та 18 з 23 об’єктів загальнодержавного значення.

Є рішення обласної ради щодо виділення 131,3 тис. грн. на встановлення меж 17 територій ПЗФ області. Фахівці облдержадміністрації розробили відповідний план заходів, який  погоджено Кабінетом Міністрів України. Важливо, щоб ці кошти встигли освоїти до кінця поточного року.

Наразі не вирішено питання щодо збереження захисних лісових насаджень, у тому числі полезахисних лісових смуг. Розв’язати проблему можна, передавши захисні лісові насадження державним лісогосподарським підприємствам. Однак перед цим необхідно провести їх інвентаризацію. Наразі жодна райдержадміністрація не підготувала список пропозицій та заходів щодо збереження захисних лісових насаджень.

 

Вікторія Гаврилюк, управління у справах преси та інформації

Читайте також