Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Ми не очікували, що буде так грандіозно!»

4 липня 2011 - 09:32

Культурний обмін з Західною Україною відбувається постійно, але делегація львівських майдансерів стала наймасовішою, кажуть у музеї запорізького козацтва.

Зв'язок Хортиці і Львова можна простежити і в сивих віках. Уродженець Львівщини Петро Конашевич Сагайдачний - один з найвідоміших гетьманів - вочевидь, неодноразово бував на Хортиці. Свідчення тому - велика кількість згадок його прізвища в географічних назвах. На Хортиці є і скелі Сагайдачного, і урочище. Якщо ж говорити про сучасну історію, то історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» розроблявся львівським інститутом «Укрзахідпроектреставрація».

На думку голови Запорізької облдержадміністрації Бориса Петрова, який ініціював приїзд львівської команди, відвідування Хортиці дозволить львівській молоді по-новому поглянути і на історію, і на саме Запоріжжя.

- Не замислюючись, кожен може сказати, з чим у нього асоціюється Запоріжжя - козацтво, індустріальний комплекс, гребля. Побувавши в музеї, молодь побачила, що насправді тут приховано набагато більше. На Хортиці можна знайти відображення не тільки козацького періоду історії, але й свідчення набагато більш давньої активності наших предків на цій землі, - підкреслює Борис Петров.

Керівник регіону звертає увагу і на розташування острова - ні на Правом березі, ні на Лівому, а точно посеред Дніпра. Тому, побувавши на Хортиці, можна сміливо говорити, що побував у самому серці України. Під чари цього святого для будь-якого українця місця потрапляє кожен, хто хоч раз відвідав його. Львівська молодь тільки підтвердила це. Захопленню гостей Запоріжжя не було меж.

- Ми не очікували, що буде так грандіозно. Це щось неймовірно: музей, оформлення, подача інформації - все робиться якісно і з любов'ю. Експонати у відмінному стані, - поділився своїми враженнями львівський майдансер Роман Гречило. - Тут просто рай для всіх, хто хоч трохи цікавиться історією. За п'ятибальною шкалою музей заслуговує тверду «п'ятірку».

Його колежанка по команді Боніта Лебедевич відверто зізналася: у школі слухала історію не дуже уважно, але на Хортиці прислухалася до кожного слова екскурсовода.

- Мені було цікаво послухати, як жив наш народ. З задоволенням задавала питання. Дізналася, що мода повертається. Для нас, львів'ян, козацький дух дуже близький. Ваше шанобливе ставлення до історії, до своїх предків співзвучно до того, як ми ставимося до минулого. Тут дуже класно! Всім рекомендую приїхати на Хортицю, в музей!

Повністю зануритися в історію козацтва хлопці та дівчата змогли після екскурсії на територію історико-культурного комплексу «Запорозька Січ». Вони на власні очі побачили узагальнюючий образ столиці Вольностей Війська Запорозького Низового. Чим жили, у що вірили козаки, вони відчули, відвідавши церкву  і реконструкцію житла та господарських будов на території комплексу. Крім того, вони поспілкувалися з сучасними степовими лицарями.

Музей майдансери покидали з твердою впевненістю: у заходу й у сходу спільна історія і лише спільне майбутнє.

В свою чергу, керівництво облдержадміністрації висловлюю вдячність працівникам Національного заповідника «Хортиця» і особисто генеральному директору Максиму Остапенко за проведення таких цікавих для гостей нашої області екскурсій.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Робота є, головне – щоб було бажання працювати, – директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік

Іван Федоров про організацію окупантами курортного сезону на ТОТ

Жінки Запорізької області можуть отримати грант на розвиток власної справи

Обрізка та видалення дерев у Запоріжжі: куди звертатися з питаннями

За матеріалами СБУ судитимуть ще 8 колаборантів, які співпрацюють з ворогом на тимчасово окупованій території Запорізької області

Як «купити» страховий стаж?

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 399 разів вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 809-го дня війни

Третій рік під вогнем: Іван Федоров про життя мешканці прифронтових населених пунктів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 542 рази вдарили по Запорізькій області