Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ознайомлення селян із законопроектом «Про ринок земель» триває

12 серпня 2011 - 10:06

Ознайомлення селян із законопроектом «Про ринок земель» триває

Нарада з обговорення основних положень Закону України «Про державний земельний кадастр» та законопроекту «Про ринок земель» відбулась у Токмацькій райдержадміністрації. Учасниками наради стали громадяни - власники земельних ділянок (паїв), керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, сільські голови та землевпорядники, працівники Токмацької РДА та райради.

Згідно із законопроектом «Про ринок земель», розробленим Міністерством аграрної політики та продовольства і схваленим Урядом, майже 7 мільйонів власників паїв сільськогосподарської землі отримають право продавати свою землю. Водночас громадяни України, фермерські господарства і держава отримають право купувати землю.

Важливим моментом є те, що у рамках проведення земельної реформи має бути завершена інвентаризація землі, видача державних актів, розмежування сільгоспугідь і земель комунальної власності, сформовано нову, справедливу ринкову оцінку землі.

При цьому, заступник начальника Головного управління Держкомзему в Запорізькій області Людмила Спіцина, яка проводила семінар, підкреслила, що буде заборонено надмірну концентрацію землі в одних руках, що унеможливить монополізм і диктат селянам. Крім того, будуть встановлені запобіжники спекулятивному перепродажу земель, діятиме принцип: купив поле – обробляй його. Причому ефективність господарювання, підтримання родючості ґрунтів контролюватиме держава і суспільство.

- Законопроект «Про ринок земель» дійсно революційний, тому шлях до його  прийняття пролягає тільки через снрйозне обговорення з суспільством,  експертне моделювання того, як працюватиме ринок землі, як уникнути ризиків, як контролювати ефективність господарювання власників, - наголосила Л. Спіцина. Також посадовець уточнила, що потрібно усвідомити, цивілізований ринок землі - це єдиний спосіб вибрати ефективного власника і залучити інвестиції, які принесуть на українські лани найуспішніші агротехнології, що забезпечить всім селянам достойний рівень життя.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Здорова їжа – здорова нація: у Запоріжжі стартувала комунікаційна кампанія

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 11.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 364 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Платформа «Ти як?» – провідник крізь складні часи

У Запоріжжі добігає кінця будівництво ще однієї «підземної» школи

Єдність та співпраця: Степногірська громада налагоджує партнерські зв’язки з Радивилівською громадою на Рівненщині

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 10.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 284 удари по 13 населених пунктах Запорізької області

Порядок виплати пенсій змінено: кого торкнуться нововведення та як уникнути призупинення виплат

У Запоріжжі до Дня матері погасили нову марку «Я живу тобою…»

Зелений вектор бізнесу: учасники платформи «Діалог влади та бізнесу» в Запоріжжі говорили про енергоефективність та екологічну відповідальність

Зелений вектор бізнесу: учасники платформи «Діалог влади та бізнесу» в Запоріжжі говорили про енергоефективність та екологічну відповідальність