Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Дотримання закону в галузі поводження з твердими побутовими відходами – під пильним контролем влади та правоохоронців

12 жовтня 2012 - 12:20

Дотримання закону в галузі поводження з твердими побутовими відходами – під пильним контролем влади та правоохоронців

Заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гончарук взяв участь у розширеному засідання колегії прокуратури області, яке пройшло під головуванням прокурора Запорізької області Олександра Кирилюка.

На сьогодні в області особливо гостро постає питання дотримання законності щодо поводження з твердими побутовими відходами, якому приділили особливу увагу на засіданні колегії.

За словами Олександра Кирилюка, ситуація щодо розміщення місць збору, сортування, утилізації та подальшого використання відходів негативно впливає на екологічний та соціальний стан в області.

За інформацією Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області, загальний обсяг промислових і побутових відходів в області становить понад 8 млн. тонн. Щороку у містах та селищах міського типу нагромаджується близько 2 млн. куб. метрів сміття, яке утилізують на 22 полігонах ТПВ.

З утворенням небезпечних відходів пов’язана виробнича діяльність 556 підприємств області, на яких упродовж 2011 року накопичилось 29,3 тис. тонн відходів І-ІІІ класів небезпеки.

Поточного року з обласного екофонду Державному управлінню охорони навколишнього середовища в Запорізькій області виділено 580,4 тис. грн. Ці кошти спрямовані на розробку обласної комплексної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки, окремим розділом якої будуть передбачені заходи у сфері поводження з твердими побутовими відходами.

Крім того, з метою забезпечення дотримання належного санітарного стану населених пунктів області розпорядженням голови облдержадміністрації «Про забезпечення ліквідації несанкціонованих звалищ» запроваджено щомісячний моніторинг проведеної роботи за цим напрямом.

- Облдержадміністрацією спільно з групою іспанських компаній «HERA», починаючи з квітня поточного року, проводиться робота з упровадження екологічних проектів у галузі альтернативної енергетики – дегазації відходів на полігонах твердих побутових відходів області. Проект розрахований до 2030 року, щорічне скорочення викидів вуглецевого газу складає понад 14 тис. тонн, обсяг інвестицій – близько 43 млн. грн. У вересні компанія отримала відповідний реєстраційний номер проекту в Державному агентстві екологічних інвестицій України та розпочала проектні роботи. Також нині розглядається питання щодо впровадження інноваційних технологій цієї компанії під час будівництва нового полігону у Запоріжжі в районі с.Канцерівка, - зазначив Петро Гончарук.

За словами посадовця, наприкінці минулого року СП «Ремондіс-Запоріжжя» було запущено біогазовий енергетичний комплекс на першому полігоні ТПВ у Запоріжжі. Проект пройшов експертизу контролюючою організацією TUV NORD, зареєстрований в ООН (UNFCC) відповідно до рамкової конвенції ООН щодо змін клімату, а також був зареєстрований у Державному агентстві екологічних інвестицій України.

- Нині діючі полігони заповнені більш, ніж на 90%. Цілком імовірно, що впродовж двох років вони повністю вичерпають свої можливості. Саме тому облдержадміністрація вживає всі необхідні заходи для оперативного вирішення цієї проблеми, - зазначив Петро Гончарук.

За результатами обговорення прийнято рішення, яким затверджені заходи, спрямовані на покращення стану законності у сфері поводження з відходами.

 

 

Управління у справах преси та інформації 

Читайте також

Впродовж доби окупанти 459 разів ударили по Запорізькій області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 815-го дня війни

Незламний запорізький бізнес

Жителі регіону – про майбутнє Запорізького краю

Запоріжжя перезавантажується: плани розвитку регіону окреслив голова ОДА Іван Федоров на «Запорізькій платформі співпраці та розвитку 2024»

Життя під час війни: виклики для Запорізької області

«Запорізька платформа співпраці та розвитку» – формула успішного майбутнього

У 1944 році через примусову депортацію «совєтами» понад 190 тисяч кримських татар втратили дім, свої сімʼї та навіть життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 452 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 814-го дня війни

Як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії