Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Пеклушенко: «Усиновлення має бути виваженим рішенням родини»

29 листопада 2013 - 14:50

Олександр Пеклушенко: «Усиновлення має бути виваженим рішенням родини»

Під час робочої поїздки до Новомиколаївського району голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко зустрівся з п’ятьма прийомними родинами. Перша прийомна, яка була утворена в Новомиколаївському районі – Лариси та Володимира Чернявських, які виховують п’ятеро дітей, троє з яких усиновлені. Їх старша донька Віта у цьому році також усиновила двох дітей. Інша родина – Євген та Олена Кошарні – виховують шестеро дітей, а найближчим часом візьмуть ще одного малюка. Спілкуючись з батьками, Олександр Пеклушенко повідомив, що має щастя також бути прийомним батьком –  у нього четверо дітей.

- Я не визнаю слова «прийомна дитина». Всі наші діти – рідні. Жодного розмежуваня не має бути, - пояснив свою позицію очільник регіону.

Коментуючи державну політику в цьому питанні, він  відзначив, що Президент України не на словах знає про долю сиріт. Тому виносить у пріоритет роботи усиновлення та створення будинків сімейного типу. При цьому голова облдержадміністрації наголосив, що не піде шляхом показової  статистики: «Не допущу, щоб ламали долі дітей. Усиновлення   має бути виваженим рішенням родини, яка дійсно до цього готова. А не йти на цей крок заради цікавості».

У цьому контексті Олександр Пеклушенко повідомив, що його зусилля й надалі зосереджуватимуться на створенні умов для розвитку сімейних форм виховання. Він конкретизував, що в обласному бюджеті наступного року будуть передбачені кошти на відпочинок прийомних родин, а не тільки дітей. Крім того, він планує виділити п’ять місць в Класичному приватному університеті для дітей цієї категорії, які навчатимуться безкоштовно. Також, на переконання керівника області, необхідно організувати клуби для прийомних сімей, де батьки могли би ділитися досвідом, проблемами, консультуватися з психологом.

На завершення зустрічі кожна сім’я отримала в подарунок телевізор.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Безпека та якісні знання: запорізькі школярі навчаються в облаштованому укритті

Трансформація освіти і науки в Україні: що вже зробили та які плани

Жодних рішень для громадянського суспільства без громадськості: як у Запорізькій області розвиватимуть місцеву демократію

Ветеран-морпіх допомагає побратимам адаптуватися до цивільного життя та займається патріотичним вихованням молоді

Відкрита реєстрація на Всеукраїнський тренінг для молодіжних та дитячих громадських організацій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 12.05.2025

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 454 удари по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1174-го дня війни

Підприємці Запоріжжя та області!

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: як у Запорізькій області допомагають тримати форму і відновлюватися захисникам і їхнім рідним

«Кількість випадків сказу тварин порівняно з минулим роком зменшилася вчетверо», – Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області