Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Проект з покращення якості надання послуг з консультування та тестування на ВІЛ дав позитивні результати

18 лютого 2015 - 13:49

 Проект з покращення якості надання послуг з консультування та тестування на ВІЛ дав позитивні результати

Директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Наталія Мотовиця зустрілася з  представниками проекту USAID «RESPOND», з якими обговорила пріоритетні завдання на рівні області щодо посилення відповіді на епідемію ВІЛ, питання координації зусиль та технічної підтримки з боку проекту в реалізації регіональної програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції та туберкульозу в Запорізькій області.

Проект з покращення якості надання послуг з консультування та тестування на ВІЛ для уразливих груп населення розпочав роботу з червня 2014 року. Протягом червня - серпня минулого року працівники первинної медико-санітарної допомоги Оріхівської та Василівської районних поліклінік охопили консультуванням на ВІЛ фактично з нуля до 22% представників ключових груп, які проживають на їхніх дільницях. Майже 90% з них пройшли тестування на ВІЛ. Для цього команди адаптували протокол КіТ, упровадили анкету для оцінки поведінкових ризиків та придбали експрес-тести за рахунок власних бюджетів. Після цього послуги КіТ були розширені і в інших центрах первинної медико-санітарної допомоги в області.

Після  аналізу перших результатів  дію проекту було поширено на всі дільниці ЦПМСД у Шевченківському м.Запоріжжя, Василівському та часково у Мелітопольському районах. У грудні 2014 року прийнято рішення про подальше розширення проекту  - залучення до КіТ вузьких спеціалістів центральних районних лікарень пілотних районів.

Упровадження проекту дало позитивні результати. Зокрема, зросло охоплення консультуванням та тестуванням на ВІЛ представників груп ризику – з 10,3% у 2013 році до 16% у 2014 році і як наслідок - кількість виявлених ВІЛ-позитивних осіб. Важливий здобуток проекту - стратегія консультування та тестування перейшла на рівень амбулаторної допомоги. Сімейні лікарі надають послуги з передтестового та післятестового консультування та, враховуючи ВІЛ-позитивний статус своїх пацієнтів, беруть їх на диспансерний облік. Підтверджено позитивний результат у 73% пацієнтів, з них 84% взято під диспансерний нагляд.

Наступний крок подальшої співпраці – проведення тренінгу «Добровільне консультування і тестування на виявлення ВІЛ з використанням швидких тестів» з метою підготовки майбутніх тренерів з  числа медичних працівників центрів СНІДу та ЦРЛ області, які в подальшому будуть проводити навчання в закладах охорони здоров'я області. Після цього планується  розширення переліку послуг для ВІЛ-позитивних жителів м. Мелітополь, Мелітопольського району,  більш широке залучення сімейних лікарів, вузьких спеціалістів центральних районних лікарень, центрів СНІДу, соціальних працівників БО «Все можливо», центрів соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 04.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 497 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1165-го дня війни

Готовність – 50 %: як триває будівництво «підземної» школи у Вільнянській громаді

Заморозки мало вплинули на майбутній врожай: голова Запорізької ОДА ознайомився з ходом посівної кампанії у Вільнянській громаді

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.05.2025

Бібліотекарка з Дніпрорудного Вікторія Кисельова дає ірландкам майстер-класи з вишивання та співає українських пісень

XI Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку: стартувала реєстрація

Впродовж доби окупанти завдали 400 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Програма «ENABLE» для представників молодіжних рад: встигніть зареєструватися

«Здорова їжа Запоріжжя»: у регіоні стартував проєкт, який покращить знання школярів про здорове харчування

У Запоріжжі учасники платформи «Діалог влади та бізнесу» обговорили можливості для розвитку стартапів та інноваційних проєктів