"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Збереження меліоративних систем та мереж водопостачання потребує посиленої уваги місцевої влади та правоохоронців

27 жовтня 2016 - 15:00

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації (стажування) Олександра Німаса відбулося засідання обласної робочої групи з питань координації дій постійно діючих районних оперативних груп з контролю за збереженням меліоративних систем і мереж водопостачання. Участь у заході взяли директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Ревуцький, директор Департаменту житлово-комунального господарства і будівництва Петро Чуктуров, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та з питань запобігання і виявлення корупції апарату облдержадміністрації Сергій Василина, представники правоохоронних органів, державної інспекції сільського господарства в Запорізькій області, міжрайонного управління водного господарства райдержадміністрацій та сільрад.

Учасники засідання проаналізували проведену роботу щодо збереження меліоративних систем в області.

- Незважаючи на заходи, які вживаються згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації стосовно збереження меліоративних систем та систем водопостачання, в області триває незаконний демонтаж та розкрадання зрошувальних систем і об’єктів незавершеного будівництва. Вимоги  розпорядження та протокольних доручень щодо забезпечення збереження меліоративних систем районною владою на місцях ігноруються та не виконуються, - наголосив Олександр Німас.

Посадовець навів конкретні факти. Зокрема, у вересні біля с. Калинівка Веселівського району зафіксовано факт розкрадання зрошувальної мережі, яка знаходиться на балансі Калинівської сільської ради. Підготовлено для незаконного демонтажу 1700 метрів сталевого трубопроводу діаметром 900 мм, втрата площі поливу може скласти 908 га.  Продовжуються крадіжки внутрішньогосподарського зрошувального трубопроводу і в Якимівському районі. У вересні на території Горьківської сільської ради Якимівського району було розпочато незаконний демонтаж внутрішньогосподарського зрошувального трубопроводу від насосної станції Каховської зрошувальної системи. Демонтовано та вивезено 200 метрів стальних труб діаметром 1000 мм. Орієнтовна втрата площі поливу становить 1477 га. У жовтні цього року на території Охрімівської сільської ради Якимівського району також демонтовано та вивезено стальну трубу діаметром 400 мм протяжністю 700 метрів та підготовлено до демонтажу 200 метрів  трубопроводу. Орієнтовна втрата площі поливу - 180 га. Подібні випадки відбуваються в усіх районах області, де є зрошення.

Нині в області у комунальній власності знаходиться 35% систем, тобто 84 тисячі гектарів.  Ще 34% або 83 тисячі гектарів знаходяться на балансі фермерських господарств. У державній власності - 17 тисяч гектарів або 7%. Без господаря залишаються 23% або 56 тисяч гектарів зрошувальних систем.

Також під час засідання виступили керівники районних державних адміністрацій, представники прокуратури та Національної поліції.

За результатами засідання надано доручення головам райдержадміністрацій забезпечити реалізацію  програм щодо проведення інвентаризації основних меліоративних фондів з метою встановлення технічного стану і можливостей використання для ведення ефективного та екологічно безпечного сільськогосподарського виробництва. Також  Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області рекомендовано вживати дієвих заходів щодо недопущення розкрадання меліоративних систем і мереж водопостачання шляхом невідкладного реагування на кожен випадок їх розкрадання.

Питання збереження зрошувальних систем залишається  на особливому контролі обласної влади.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

У Запорізькій області триває боротьба з нелегальними перевізниками

В Україні буде створений навчальний заклад для підготовки фахівців з кібербезпеки – Глава держави

Україна не хоче війни, але для миру повинна мати сильну й боєздатну армію – Глава держави

Пункти проведення ЗНО будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та дезінфекції

У Запорізькій області готуються до щеплення другою дозою вакцини проти COVID

Перший день Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Безпека країни»

Президент долучиться до роботи Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» 11 травня

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 2 124 535 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 2 122 327 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області