Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область стала пілотною щодо впровадження програми «Декомпресія»

22 грудня 2018 - 11:36

У Міністерстві соціальної політики відбулася робоча зустріч за участю представників Міністерства соціальної політики, Національної гвардії України та військових аташе Посольства Франції з питань оборони та правоохоронної діяльності для підбиття підсумків реалізації за 2018 рік проекту декомпресії для військовослужбовців, які перебували в екстремальних (бойових) умовах службово-бойової діяльності, та визначення завдань на 2019 рік.

Спільно з Національною гвардією України Міністерством соціальної політики впроваджено програму декомпресії для військовослужбовців, які перебували в екстремальних (бойових) умовах службово-бойової діяльності. Програма дає можливість поступової реадаптації військовослужбовців до звичайних умов життєдіяльності, запобіганню розвитку у них психологічних травм. Програму запроваджено гвардійськими психологами за результатами вивчення досвіду колег Франції.

Протягом ІІ півріччя поточного року на базі МЦ Нацгвардії «Нові Санжари», МЦ «Глорія»  реалізовано перші п’ять  заїздів на декомпресію підрозділів Нацгвардії, які прибули з чергування в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Як наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, саме Запорізька область стала пілотною для впровадження програми «Декомпресія». Так, у листопаді 2018 року на базі комунального закладу «Санаторій медичної реабілітації «Глорія» для військовослужбовців Нацгвардії було організовано надання психологічної реабілітації за програмою «Декомпресія».

- Протягом листопада психологічну реабілітацію за програмою «Декомпресія» пройшли 35 військовослужбовців. Підготовка військовослужбовців Нацгвардії до виконання бойових завдань та їх реабілітація після повернення із зони антитерористичної операції  відбувається за адаптованою програмою НАТО.  В межах пілотного проекту Програми декомпресії SAS (Закінчення місії) військовослужбовці проходять 3-4 денну програму відновлення, що має допомогти їм адаптуватись у мирному житті, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

«Шлях молоді до ЄС»: у Запоріжжі відбувся масштабний захід до Дня Європи

Здорова їжа – здорова нація: у Запоріжжі стартувала комунікаційна кампанія

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 11.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 364 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Платформа «Ти як?» – провідник крізь складні часи

У Запоріжжі добігає кінця будівництво ще однієї «підземної» школи

Єдність та співпраця: Степногірська громада налагоджує партнерські зв’язки з Радивилівською громадою на Рівненщині

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 10.05.2025

Впродовж доби окупанти завдали 284 удари по 13 населених пунктах Запорізької області

Порядок виплати пенсій змінено: кого торкнуться нововведення та як уникнути призупинення виплат

У Запоріжжі до Дня матері погасили нову марку «Я живу тобою…»

Зелений вектор бізнесу: учасники платформи «Діалог влади та бізнесу» в Запоріжжі говорили про енергоефективність та екологічну відповідальність