Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Проблеми благоустрою треба вирішувати, привчаючи людей до порядку

31 березня 2009 - 15:01

Однією з гострих проблем, яка, на думку Романа Безсмертного, потребує особливої уваги з боку органів державної влади є наявність великої кількості стихійних сміттєзвалищ, яких в Україні щороку виявляють близько 3 тисяч. У першу чергу, це пов’язано з відсутністю у багатьох населених пунктах полігонів твердих побутових відходів та сміттєпереробних заводів. І це при тому, що у розвинутих країнах утилізація сміття є досить прибутковим бізнесом. Скажімо, у Швеції проблему енергозбереження майже на 40% вирішують за рахунок переробки побутових відходів.

Хоча особливих зауважень з боку київських посадовців до Запорізької області під час наради не пролунало, проблема збирання та утилізації сміття і в нашому регіоні є надзвичайно актуальною. Так, за даними обласної санітарно-епідеміологічної станції, минулого року на території області виявлено 406 несанкціонованих сміттєзвалищ; 357 з них ліквідовані, але ж можуть з’явитися нові.

- Влада має постійно контролювати цей процес: виділяти та облаштовувати місця для накопичення сміття, ліквідовувати стихійні смітники, залучати людей до прибирання територій, зрештою - привчати до порядку, - зазначив Олександр Старух.

Олександр Старух також поінформував про стан виконання регіональної програми поводження з твердими побутовими відходами на 2008-2012 роки, реалізацією якої опікується обласна виконавча влада. Аналогічні програми затверджені в десяти містах та районах області.

В рамках обласної програми навіть у непрості часи економічної кризи виділяються кошти на благоустрій територій. Так, цього року з обласного бюджету близько 1 млн. грн. буде спрямовано на заходи щодо збереження та відтворення лісових насаджень.

Проте цей напрямок роботи потребує і додаткової уваги, і зусиль з боку обласної влади.  За даними, що були оприлюднені під час селекторної наради, в Запорізькій області наразі висаджено лісних порід дерев лише 10% від запланованого обсягу.

Визнаючи необхідність активізувати відповідну роботу, Олександр Старух водночас зауважив, що існуюча нині модель фінансування робіт із озеленення з Державного бюджету не лише ускладнює ситуацію, а взагалі суперечить здоровому глузду.

- Із загальної суми у 6 млн. грн. на перший квартал, коли саме й проводиться висадка дерев, Мінфін передбачив виділення лише 900 тис. грн. Але й цю суму поки що профінансовано лише на третину, - поінформував посадовець представників ЗМІ по завершенні наради. – Тож маємо вирішувати проблему власними силами.

Роботи із озеленення в області вже розпочалися. Нагадаємо, що минулої суботи за безпосередньої участі керівництва облдержадміністрації на острові Хортиця висаджено близько 400 саджанців дерев та кущів. Весняні толоки триватимуть в області протягом наступного місяця.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

«Наша сила – у людях»: благодійна організація «Мережа 100% життя. Запоріжжя» відзначила двадцяту річницю діяльност

«Діалог влади та бізнесу»: ментальне здоров’я завжди на часі

«Діалог влади та бізнесу»: ментальне здоров’я завжди на часі

Безкоштовне навчання для ветеранів та людей з інвалідністю

Прапор Надії над Запоріжжям: щоб не згасла віра в повернення

єВідновлення: другий транш на нове житло

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.07.2025

Упродовж доби окупанти завдали 490 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

«Ми завжди поруч»: підсумки роботи запорізького осередку Червоного Хреста 2020-2024 роки

Вступна кампанія без обмежень: як абітурієнту з тимчасово окупованих територій вступити до українських університетів

Хліб з присмаком попелу: як аграрії Пологівщини збирають хліб в умовах війни

Запорізька область готується до зими разом із міжнародними партнерами