Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати грошову допомогу від держави (ВІДЕО)

24 березня 2022 - 10:25

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з широкомасштабним вторгненням рф в Україну, отримають допомогу на проживання від держави у розмірі 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю, та у розмірі 2000 гривень на кожну іншу особу. 

Хто отримає допомогу?

  • Допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території  АР Крим і м. Севастополь, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 p.  № 204, і отримали довідку про забезпечення обліку внутрішньо переміщених осіб.

  • Допомогу автоматично, без додаткового звернення, отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

  • Також допомогу отримають громадяни, які є «повторними» переселенцями, і змушені покинути свої домівки вдруге. 

Як надаватиметься допомога ?

 Допомога надаватиметься у таких розмірах:

 • для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень на місяць,

 • для інших осіб - 2000 гривень на місяць.

 Виплата допомоги здійснюється через Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування. 

Як отримати?  

Перше, що потрібно зробити - це стати на облік та отримати відповідну довідку.

Наступний крок - необхідно подати заяву на отримання допомоги на проживання, звернувшись до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення або до Центрів надання адміністративних послуг.

Крім того, після необхідних доопрацювань заяву можна буде подати через портал “Дія”.

 

    

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Геноцид кримськотатарського народу: біль, який триває і сьогодні

Знищені, проте не забуті: Запоріжжя вшанувало пам’ять жертв політичних репресій

В Запоріжжі відбувся перший чемпіонат із військово-спортивного багатоборства в пам’ять про загиблих поліцейських

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.05.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 343 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Від сучасних розробок до планів у сфері ШІ: науковці ЗНУ відзначили День науки

Запоріжжя та Львівщина обмінюються досвідом задля розвитку ЦНАПів

«Всеукраїнські шкільні ліги»: в Запоріжжі визначили переможців обласного етапу з баскетболу, черліденгу та футзалу

Майбутнє української нації: 40 нових учасників посвятили до юнацького руху «Байда»

Впродовж доби окупанти завдали 434 удари по 15 населених пунктах Запорізької області.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.05.2025

На Запоріжжі фестиваль «Поетичний травень» став святом творчості та підтримки військових