Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Старух розповів про головні події цього тижня у Запорізький області (Відео)

2 липня 2022 - 20:45

Очільник ОВА, підбиваючи підсумки тижня, розповів про  відзначення у Запоріжжі Дня Конституції України, відкриття Центру допомоги врятованим, майбутній навчальний рік. Окрім цього, звернув увагу на військову ситуацію в регіоні та прокоментував стан справ на тимчасово окупованих територіях.  

Олександр Старух зазначив, що від початку війни понад 7 мільйонів осіб залишили свої домівки у пошуках прихистку. Тому Уряд України у партнерстві з Фондом ООН у галузі народонаселення започаткували створення Центрів допомоги врятованим для людей, які постраждали від агресії рф. Такий центр відкрили й у Запоріжжі на базі обласного гуманітарного хабу, де переселенці мають можливість отримати різні види допомоги. 

  • З 7 мільйонів людей, які виїхали за кордон або розселились по всій Україні, частина залишилась у Запоріжжі. У нас внутрішньо переміщених осіб, які зареєструвалися, майже 100 тисяч. Відзначу, що ми були найбільш готові до відкриття такого Центру, адже у нас є досвід роботи у цій сфері. Так, люди можуть отримати всі види допомоги: психологічну, соціальну, юридичну та інші форми, які потребують. Ми всі маємо вибудовувати механізми, які забезпечать людині комфортне, наскільки це можливо в таких умовах, життя, - зазначив Олександр Старух. 

Очільник регіону розповів й про підготовку до нового навчального року 2022-2023. Його планують розпочати традиційно з 1 вересня. Олександр Старух зауважив, що цей навчальний рік буде особливим. Тому заклади освіти вже почали роботи з обладнання приміщень для безпечного перебування там дітей. Працівники ДСНС потім перевірять кожен заклад та прилеглі території на наявність вибухонебезпечних предметів. 

  • У цьому році школи будуть готуватися особливо - з урахуванням ведення бойових дій. Всім поставлені завдання зробити офлайн навчання, щоб діти могли комунікувати один з одним, адже треба соціалізовуватись, особливо молодші класи мають бути з вчителем завжди в комунікації. Взагалі онлайн навчання - це дуже складно як для дітей, так і для батьків. Тому школи мають бути обладнані належним чином. В укриттях повинні бути запаси води, їжі, медикаментів. Встановлені не лише сирени, але й інформаційні табло та інші способи оповіщення про тривогу.  А якщо не буде вистачати місця, то треба бути готовими навчатися в дві, навіть у три зміни, - наголосив керівник ЗОВА. 

Що стосується військової ситуації на Запорізькому напрямку,  за останню добу вона не зазнала суттєвих змін. Лінія зіткнення стабільна, ми далі продовжуємо укріплювати рубежі. Збройні сили тримають оборону та чинять ворогу відчутний опір, розповів Олександр Старух. Але разом з тим окупанти не припиняють руйнувати цивільні об’єкти інфраструктури та житлові будинки.

  • Постійні обстріли у Кам’янському, Оріхові, Гуляйполі та в багатьох інших населених пунктах. На жаль, на цьому тижні один чоловік загинув. Ми звертаємо увагу людей, що там, де є небезпека, треба виїжджати та перечекати в більш мирних умовах. Переконаний, що наші хлопці ще підготуються, а потім підуть у наступ та звільнять усі тимчасово зайняті ворогом території, - підсумував Олександр Старух

 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.09.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 25.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.09.2022, 214 доба

Удари ворожих ракет зафіксовані одразу в декількох районах міста Запоріжжя та селі біля обласного центру в Запорізькому районі.

УВАГА!

УВАГА!

Слава усім нашим героям! Слава нашому незламному народу! Звернення Президента. 24.09.2022

Події на фронті, “псевдореферендум”, ситуація навколо ЗАЕС та тимчасово окупованих територіях: Олександр Старух підбив підсумки цього тижня

Надсилайте дані про незаконні референдуми. Усіх винних - покараємо!

Збройна атака на запорізький край триває: поліція задокументувала наслідки ворожих обстрілів

Заява керівника ЗОВА Олександра Старуха щодо незаконних дій окупанта на тимчасово захоплених територіях

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 23.09.2022