Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У громадах Запорізької області створюють Комісії з ліквідації наслідків задухи водних біоресурсів та їх утилізації

22 лютого 2023 - 16:30

Про вжиття заходів у разі загибелі водних біоресурсів з настанням потепління та ситуацію, пов’язану зі стрімким зниженням рівня води у Каховському водосховищі говорили на засіданні Комісії з проведення заходів щодо ліквідації наслідків задухи водних біоресурсів та їх утилізації, яка відбулася під головуванням першого заступника керівника ЗОДА Геннадія Тімченка. 

До обговорення долучилися в.о директора Департаменту захисту довкілля ОДА Сергій Карпій, представники ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, ГУ ДСНС України в Запорізькій області, Державної екологічної інспекції Південного округу, Державного агентства меліорації та рибного господарства в Запорізькій області, національного заповідника “Хортиця”, а також голови територіальних громад та інші профільні спеціалісти. 

Сергій Карпій зауважив, що стрімке обміління водосховища,  спричинене відкриттям окупантами запірних шандор Каховської ГЕС,  призводить до екологічної катастрофи. Насамперед через зниження рівня може зірватися весняний нерест риби. Окрім цього, під загрозою знаходиться система охолодження Запорізької АЕС, яка бере воду для системи з водосховища. Без питного водопостачання може залишитися й низка територій області. 

Як зазначили у профільному Департаменті ЗОДА відмітка нормального підпірного рівня Каховського водосховища складає 16,0 м, мертвого об’єму - 12,7 м. За інформацією Басейнового управління річок Приазов’я станом на сьогодні рівень води сягає 14,3 м. Так, в межах міста рівень води трохи стабілізувався, але нижче за течією досі знаходиться на низьких відмітках. 

У підсумку засідання Комісії перший заступник керівника Запорізької ОДА Геннадій Тімченко наголосив, що проблему Каховського водосховища вже розглядають на державному рівні. Своєю чергою, органи місцевого самоврядування мають створити в громадах профільні комісії, визначити, чи є матеріально-технічна база для утилізації загиблих водних біоресурсів та облаштувати на територіях спеціальні місця для захоронення, якщо такі відсутні.  

  • На сьогодні обміліли та знаходяться без води багато проток та заток, які є місцями існування та нересту водних біоресурсів. У деяких місцях риба відрізана від “великої” води. Тому, усі ці факти потрібно тримати на контролі та у разі масової загибелі водних біоресурсів, особливо з настанням теплої погоди, потрібно буде негайно ліквідовувати наслідки. Саме для цього ми створили обласну комісію, в громадах також вже мали визначити склад своїх робочих груп, до яких повинні увійти всі відповідні органи влади, - підсумував Геннадій Тімченко. 

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 791-го дня війни

Світло культури в темряві війни: у Запоріжжі відбувся фестиваль фільмів національно-культурних товариств

США схвалили пакет військової допомоги: Україна отримає нове озброєння та посилить свою обороноздатність

Як в Запоріжжі оформити догляд за людиною похилого віку чи з інвалідністю?

Компас вкаже напрямок: в Запоріжжі школярі навчаються спортивного орієнтування

Освітній сервіс єДокумент в «Дії»: запитання та відповіді

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 428 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 790-го дня війни

Розбір завалів і демонтаж на ДніпроГЕС досі тривають, – Іван Федоров

Європейський тиждень вакцинації: лікарі нагадують про важливість щеплень

Робота для людей з інвалідністю: держава компенсує витрати на створення інклюзивних робочих місць