Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Питання розблокування реєстрів в процесі розв’язання

8 березня 2023 - 11:25

27 лютого набрав чинності наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 20.02.2023 № 56. Наразі вся територія Запорізької області, у тому числі м. Запоріжжя, включено до переліку територій, на яких ведуться активні бойові дії або тимчасово окуповані. У зв’язку з цим було припинено доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів/інформаційних систем.

Так, в порядку виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1364 від 6 грудня 2022 року «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» обласною військовою адміністрацією у визначені терміни надано пропозиції до формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.

Згідно зі статтею першою Закону України «Про оборону» № 1932-XII від 6 грудня 1991 року рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України визначається район воєнних (бойових) дій - частина сухопутної території України, повітряного або/та водного простору, на якій впродовж певного часу ведуться або/та можуть вестися воєнні (бойові) дії.

Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України від 02.01.2023 року №1  «Про визначення районів ведення воєнних (бойових) дій» з 01 по 31 грудня 2022 року вся територія Запорізької області визначена районом ведення воєнних (бойових) дій. Відповідні пропозиції з урахуванням визначених Наказом територій направлені Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій для подальшого погодження проєкту наказу з Міністерством оборони України.  

Відтак, Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004, затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, із включенням всієї території Запорізького району Запорізької області як території, на яких ведуться (велися) бойові дії. 

З початку 2023 року змінився склад визначення територій, де ведуться бойові дії. Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України від 01.03.2023 року № 52 «Про визначення районів ведення воєнних (бойових) дій» районом бойових дій визначено лише окремі територіальні громади Василівського та Пологівського районів області. 

Відтак, листом Запорізької обласної військової адміністрації від 03.03.2023 року подано пропозиції змін до Переліку відповідно до зазначених наказів Головнокомандувача Збройних Сил України й виведення територій Запорізького району з Переліку територій, на яких ведуться активні бойові дії. Після набуття чинності відповідного наказу Міністерством щодо змін до Переліку території електронні реєстри будуть розблоковані.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 780-го дня війни

До 500 млн грн може отримати Запорізька область на ремонт укриттів у закладах середньої освіти

Необхідно проявляти максимум солідарності з регіонами, які постраждали від війни найбільше, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 410 разів били по Запорізькій області

Щоб повернути всіх дітей до шкіл, потрібна допомога від держави, громад та міжнародних партнерів, – Іван Федоров на Конгресі місцевих та регіональних влад

Для подолання сьогоднішніх викликів потрібна максимальна єдність і взаємодія – Президент на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ТЕНДЕРИ НА ПОНАД 330 МЛН ГРИВЕНЬ

Школа в укритті: учні, педагоги та батьки діляться своїми враженнями від повернення до офлайну

Представники незламних закладів освіти Запорізької області отримали заслужені нагороди

За матеріалами СБУ заочно засуджено чергову колаборантку, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим на Мелітопольщіні

Іван Федоров про терор населення на ТОТ