Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1059-го дня війн

17 січня 2025 - 22:00

Дорогі українці, українки!

Увесь день тривали рятувальні роботи сьогодні в Кривому Розі після удару російської балістики. Чотири людини були вбиті цим ударом. Мої співчуття рідним та близьким. Чотирнадцять людей були поранені, їм надано необхідну допомогу. І таких ударів, таких втрат просто не було б уже, якби ми отримали всі необхідні системи ППО, про які ми так давно говоримо з партнерами і які є у світі.

Провів сьогодні засідання Ставки. Питання різні, але загалом – про нашу незалежність у зброї. Виробництво дронів, ракетна програма, технологічні компоненти для армії, зокрема роботизовані системи. Ми працюємо над більшими закупівлями та над більшими масштабами виробництва в Україні. Вдячний усім партнерам, які нам допомагають.

Була сьогодні в Києві делегація словацьких парламентарів на чолі з Михалом Шимечкою. Ми говорили про нашу співпрацю, зокрема в енергетиці. Ми готові до відкритої та чесної роботи зі Словаччиною – як з усіма партнерами – заради енергетичної безпеки та більш комфортних цін на енергоносії. Зараз деякі діячі поширюють багато дезінформації, але після того, як терміни російського транзиту просто закінчились, реальність проста: тільки відносини з партнерами Європи та власна робота на енергетичну незалежність можуть допомогти Європі. Треба працювати для наших народів, а не для Москви. І я радий, що словацька сторона, як ми почули сьогодні на перемовинах, це підтримує. Тим більше перед стартом нової американської політики Президента Трампа щодо постачання значно більших обсягів енергоресурсів на світовий ринок.

Сьогодні ж зустрівся з керівництвом міністерств закордонних справ країн Південно-Східної Європи. Ми говорили про взаємну підтримку – про нашу безпеку, про нашу економіку, людський капітал і наші відносини в межах Євросоюзу й НАТО. Вони точно знають, що таке загроза дестабілізації з боку Росії. І знають, що необхідно для спільного захисту.

І ще одне.

Відзначив державними нагородами наших воїнів. Хлопців-десантників та воїнів Сил спеціальних операцій, які взяли в полон перших північнокорейських солдатів. Вручив їм ордени та передав орден «Золота Зірка» Героя України мамі старшого солдата Дмитра Масловського, позивний Кобра, 71-ша окрема єгерська бригада. Хлопець, який героїчно загинув у бою з окупантом на Донеччині. Багато хто бачив відео цього бою. Це була взірцева хоробрість українського воїна. Вічна йому пам’ять і шана. І всім нашим героям, усім нашим людям, які віддали своє життя, щоб Україна жила.

Слава Україні!


Читайте також

Понад чверть життя на війні: історія запорізького морпіха, який пройшов полон і став інструктором з нацспротиву

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.03.2026

Упродовж доби окупанти завдали 780 ударів по 39 населених пунктах Запорізької області

«Вони – свідомі громадяни та патріоти своєї країни», – у Запоріжжі вшанували памʼять полеглих українських добровольців

Перша психологічна та домедична допомога: запорізьких підлітків навчали, як підтримати близьких у надзвичайній ситуації

Політика «Зроблено в Україні»: нові можливості та інструменти підтримки бізнесу у 2026 році

У Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

«Наразі середня тривалість відключень за добу становить близько півтори години», – речниця АТ «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко

Софіївка – Підлозці: дружба стає справжньою силою

Почути те, що не завжди сказано: у Запоріжжі провели інтенсив «Сенсори безпеки»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.03.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 899 ударів по 44 населених пунктах Запорізької області