Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Діалог з бізнесом

«Діалог влади та бізнесу»: підприємці потребують підтримки банківського сектору

14 лютого 2025 - 17:30

Можливості пільгового кредитування, програми державної та міжнародної допомоги, фінансові інструменти, що дозволяють бізнесу не лише втриматися в складний воєнний час, а й знайти можливості для розвитку. Про це і не тільки йшлося під час чергової зустрічі учасників платформи «Діалог влади та бізнесу», організованої Запорізькою ОДА.

Знищення майна підприємців, кадровий голод, проблеми з логістикою, невисока платоспроможність клієнтів – у підприємців щодня виникає безліч проблем. Але одна з найсерйозніших – доступ до фінансових ресурсів. Без підтримки банківського сектору бізнесу важко вижити в умовах війни.

– Ключову роль в підтримці бізнесу відіграють банки, які надають підприємцям необхідні фінансові інструменти та консультаційні послуги. Сучасні фінансові установи розробляють продукти, які адаптовані до викликів і воєнних ризиків. Сьогодні говоритимемо про спрощення доступу до фінансового ресурсу, адже саме цього чи не найбільше потребує бізнес, – зазначила заступниця голови Запорізької ОДА Оксана Матвіїшина.

Про програми кредитування та підтримки бізнесу, що реалізуються державними банками України, учасникам зустрічі розповіли Олег Халтобін (АТ «Державний ощадний банк України»), Олена Драган (АБ «Укргазбанк») та Олексій Кривобоков (АТ «Укрексімбанк»).

– Основним драйвером кредитування бізнесу в Україні є державна програма «5-7-9 %». Підприємці можуть скористатися інвестиційним кредитом (строк кредитування – до 10 років) або кредитом на поповнення обігових коштів (строк кредитування – до 3 років). При цьому клієнт сплачує лише частину відсотків по кредиту, все інше – компенсує держава. А завдяки регіональній програмі підтримки бізнесу, започаткованій Запорізькою ОДА, для кредитів в обсязі до 10 млн грн, відсоткова ставка знижується до 0 %, – повідомив заступник начальника Запорізької філії АТ «Державний ощадний банк України» Олег Халтобін. 

В Запорізькій області діють регіональні програми підтримки бізнесу. Про грантові можливості для підприємців регіону розповіла виконувачка обов’язків директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької ОДА Людмила Грабчилєва.

– У 2024 році 44 підприємцям нашої області за програмою «5-7-9 %» було докомпенсовано відсоткові ставки за кредитами до 0 %. Для цього з обласного бюджету було виділено 2 млн грн. На 2025 рік на ці цілі передбачено вже 5,8 млн грн. І ця сума не остаточна, вона може змінюватися в залежності від зацікавленості бізнесу. Цьогоріч Запорізька ОДА продовжить підтримку й ветеранського бізнесу – на гранти ветеранам передбачено 3 млн грн. Ще стільки ж – на гранти виробникам БПЛА, – поінформувала Людмила Грабчилєва.  

Надає фінансову підтримку підприємцям і Запорізька міська рада. Зокрема, компенсує витрати на встановлення когенераційних установок та генераторів.

– Скористатися міською програмою часткового відшкодування витрат на придбання обладнання з виробництва електроенергії можуть представники мікро-, малого та середнього бізнесу. Розмір компенсацій при встановленні когенераційних установок – від 100 тис. до 500 тис. грн, при встановленні генераторів – від 5 тис. до 200 тис. грн, – повідомила директорка Департаменту економічного розвитку Запорізької міськради Наталія Новак.

Діалог з представниками бізнесу продовжився у форматі «питання-відповідь». Зокрема, підприємці цікавилися можливостями кредитування для бізнесу, що зареєстрований на територіях, де ведуться активні бойові дії. Питали і про грантові можливості для ВПО. На всі запитання були надані вичерпні роз’яснення.

Всього до участі у заході долучилося понад 70 підприємців, представників банківських установ та органів місцевого самоврядування. 

Платформа «Діалог влади та бізнесу» продовжує свою роботу. Інформацію про час та тему наступної зустрічі можна дізнатися на інформаційних ресурсах голови Запорізької облдержадміністрації Івана Федорова та Запорізької ОДА.

Ощадбанк(.pptx, 8Mb)

Читайте також

Влада та громадськість обговорили поточні напрямки співпраці

Запорізькі спортсменки в складі національної збірної команди вибороли бронзу на чемпіонаті світу з акробатичного рок-н-ролу

«Ця табличка – не просто знак пам’яті. Це світло, яке він залишив після себе»: у Запоріжжі встановили меморіальну дошку на честь полеглого воїна

«Рухайся. Живи. Мрій. Досягай»: у запорізьких школах пройшла обласна руханка

Проєкт «Генератор зв’язку»: коротко про головне

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.11.2025

Упродовж доби окупанти завдали 663 удари по 21 населеному пункту Запорізької області

У Запорізькій області фіксують зростання рівня захворюваності на ГРВІ та COVID-19: медики нагадують про профілактику та відповідальність

Громади та комунальні підприємства Запорізької області отримали чергову партію нової спецтехніки

«Державна служба – це про людей», – голова Національного агентства державної служби Наталія Алюшина – з робочою поїздкою в Запорізькому краї

Підготовка до зими триває: у Запорізькій області перевірили устаткування Пунктів незламності

Довготривале партнерство: Запорізька область продовжує співпрацю з фінською Регіональною радою Пяйят-Хяме