Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Запорізькій області реформують психоневрологічні інтернатні установи соціального захисту населення

19 березня 2025 - 17:40

В Запорізькій області зроблено перший крок щодо реформування мережі психоневрологічних інтернатів. Їх планують релокувати до безпечних регіонів та трансформувати в будинки підтриманого проживання. Це передбачено Стратегією реформування психоневрологічних закладів для дорослих

Наразі на підконтрольній Україні території Запорізької області в трьох інтернатних установах, що розташовані недалеко від лінії бойового зіткнення, перебувають 716 людей з психічними порушеннями. Їхня релокація до більш безпечних регіонів України є досить нагальною. 

За словами директорки Департаменту соцзахисту населення Запорізької ОДА Світлани Бойко, опрацьовувалися різні варіанти можливого тимчасового переміщення людей з інвалідністю. Зокрема, й релокація інтернатних установ до безпечних регіонів. А надалі – їх трансформація в будинки підтриманого проживання. 

– Один з психоневрологічних інтернатів у Запорізькій області, що потребує релокації, – Любомирівський. Спільно з благодійним фондом «Право на захист» за підтримки Мінсоцполітики України визначено місце релокації частини підопічних цього інтернату – Бориславська громада Львівської області. Громада надає у користування дві будівлі для створення нового підрозділу з підтриманого проживання для 37 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю з психічними порушеннями. А благодійний фонд зобов’язується організувати та профінансувати їх ремонт, а надалі – облаштувати необхідними побутовими приладами, меблями та обладнанням, – повідомила Світлана Бойко. 

Благодійний фонд «Право на захист», Запорізька ОДА, Департаменти соцзахисту населення Запорізької та Львівської облдержадміністрацій, Любомирівський психоневрологічний інтернат Запорізької облради та Бориславська міська рада Львівської області уклали Меморандум про співпрацю та партнерство. Документ визначив зобов’язання, які на себе бере кожна зі сторін.

Підписання меморандуму – перший крок до докорінного реформування мережі психоневрологічних інтернатів Запорізької області. 

Надання послуги підтриманого проживання людям з особливими потребами передбачає створення можливостей для реалізації їх прав:

  • на участь у суспільному житті;

  • на вибір нарівні з іншими людьми свого місця проживання; 

  • на звернення за захистом своїх прав і свобод;

  • на доступ до необхідної інформації та правничої допомоги без будь-яких обмежень і бар’єрів.

– Життя та безпека кожної людини є важливими. Фактично Запорізька область стала першою в Україні в проведенні експериментального проєкту щодо релокації інституцій стаціонарного догляду та подальшої їх трансформації. Створення будинків підтриманого проживання – це новий формат надання соціальних послуг. Впевнений, що в майбутньому досвід реалізації експерименту в нашому регіоні стане корисним для інших областей, – підсумував заступник голови Запорізької ОДА Володимир Чередніченко.


Читайте також

Запоріжжя вшанувало загиблих Героїв: 82 нових дзвіночки зʼявилися на «Дереві пам’яті»

Герої в нашій пам’яті назавжди: в Запоріжжі встановили меморіальну дошку на честь загиблого воїна

Соціальні виплати по-новому: з липня 2025 року – через Пенсійний фонд

Запорізькі ветерани вибороли командну першість на регіональному етапі «Ігор ветеранів – 2025»

Життєстійкість без бар’єрів: досвід нового центру у Запоріжжі

Надбання тисячоліть: в Україні відзначають День Української Державності

5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.07.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 492 удари по 10 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1237-го дня війни

Приватизація у Запоріжжі: за зниженою навпіл ціною у центрі міста продається об’єкт незавершеного будівництва

Безпечні канікули: як захистити дітей влітку – поради від лікарів- епідеміологів