В Україні існують різні способи дати сімейне тепло дитині, яка залишилися без батьківської турботи. Зокрема, це може бути усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу (велика прийомна сім’я), патронат над дитиною. Про всі ці можливості дає роз’яснення Міністерство соціальної політики України.
Якщо потрібно отримати консультацію про усиновлення дитини або інші форми піклування за нею, можна звернутися до служби у справах дітей. Така консультація не тягне за собою зобов’язань і не передбачає, що людина або родина одразу стає кандидатом в усиновлювачі або сімейні форми виховання. Однак спілкування з фахівцями служби дасть розуміння про те, як рухатися далі.
Замовити консультацію можна через портал «Дія» за посиланням. Хоча в назві послуги вказане усиновлення, допускається запитати поради у фахівця щодо будь-якої форми виховання.
Також є можливість звернутися до місцевої служби у справах дітей особисто. Для цього не потрібно попередньо замовляти консультацію.
Люди, які мають досвід роботи з дітьми й перебувають у пошуках роботи, можуть звернутися до філії Центру зайнятості й перевірити наявність вакансій щодо патронату над дитиною. Патронаж передбачає приймання на тимчасове виховання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Патронатний вихователь та його помічник можуть працювати як фізичні особи або як ФОПи.
Ще одним допоміжним ресурсом для консультацій є гаряча лінія «Лінія турботи». Нею можна скористатися на єдиній державній платформі про усиновлення і сімейні форми виховання dity.gov.ua за посиланням. Для спілкування з фахівцями потрібно залишити заявку на сайті.
Детальніше про форми виховання дітей, які залишилися без батьківського піклування, читайте на сайті Мінсоцполітики за посиланням.