Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Діяльність координаційної ради

Жодних рішень для громадянського суспільства без громадськості: як у Запорізькій області розвиватимуть місцеву демократію

13 травня 2025 - 15:15

Зростання громадянської стійкості, розвиток інститутів громадянського суспільства, місцевої демократії та соціального підприємництва. Ці та інші актуальні питання були порушені під час засідання Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при Запорізькій облдержадміністрації. Зустріч об’єднала представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, обласної влади та громадських організацій.

У складні воєнні часи розвиток громадянського суспільства набуває особливо важливого значення. Громадські об’єднання, волонтерські та благодійні організації підтримують жителів Запорізького регіону, надають допомогу ветеранам, вимушеним переселенцям тощо.

– Уряд затвердив План заходів з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2025-2026 роки. Маємо чотири стратегічні напрями для роботи: удосконалення процедур громадської участі в різних державних, регіональних та місцевих процесах; створення сприятливих умов для розвитку інститутів громадянського суспільства; сприяння участі громадянського суспільства в соціально-економічному житті країни; міжсекторальна співпраця, – повідомила заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталія Окша. 

Готуються й цифрові рішення для посилення інститутів громадянського суспільства.

– Український уряд ухвалив постанову, за якою впроваджується експериментальний проєкт реєстрації громадських організацій через платформу «Дія». Зараз ця функція на етапі розробки та тестування. Однак у подальшому вона може значно спростити реєстрацію громадських інституцій, тому люди будуть активніше об’єднуватися задля спільної діяльності, зокрема волонтерства, – зазначила Наталія Окша.

Координаційна рада при Запорізькій ОДА – це майданчик для обговорення проблемних питань, пов’язаних із розвитком громадянського суспільства. Зокрема, задля налагодження ефективного діалогу, партнерських відносин та конструктивної взаємодії між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства на обласному рівні.

– Ми впроваджуватимемо Національну стратегію з урахуванням регіональних особливостей та викликів, з якими стикається Запорізька область на сьогодні. Будуть розроблені рекомендації щодо взаємодії на партнерських засадах громадянського суспільства, обласної влади та органів місцевого самоврядування. Загалом планується залучення громадського сектору на всіх етапах створення програм, стратегій. Це допоможе враховувати потреби людей, для яких створюються програми, та знаходити найбільш ефективні рішення, –  зазначила співголова Координаційної ради, регіональна координаторка Проєкту мобілізації громад Наталя Селюкова.

Координаційна рада з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при Запорізькій ОДА зосередить зусилля на створенні цифрових інструментів демократії. Наприклад, планується проводити опитування щодо важливих для життя регіону питань. 

– Громадські об’єднання готові долучатися до реалізації державних та обласних програм. Зокрема, залучати експертів, організовувати форуми, проводити дослідження. Ми, наприклад, можемо проводити опитування з громадської безпеки та соціальної згуртованості в громадах регіону. Уже маємо розроблений інструментарій, методологію, які готові впроваджувати на практиці, – зазначив регіональний координатор Національної платформи стійкості та згуртованості Дмитро Арабаджиєв. 

Планується залучення громадянського суспільства й до міжсекторального партнерства: з правоохоронними органами, державними органами влади та органами місцевого самоврядування.

– Останнім часом громадянське суспільство в Запорізькій області стало більш консолідованим. Ми вже спільно працюємо над питаннями ветеранської політики, підтримки внутрішньо переміщених осіб. Потрібно поширювати цей досвід на інші сфери, розвивати інститути громадянського суспільства в першу чергу в невеликих громадах. Впевнений, що Координаційна рада в оновленому складі продуктивно працюватиме над цими та іншими темами на благо регіону, – підсумував заступник голови Запорізької ОДА Євген Мироненко.

Читайте також

Доступність, прийняття та залученість: в Україні стартував Національний тиждень безбар’єрності

В Запоріжжі готуються до відкриття п’ятої «підземної» школи

У Запорізькій області продовжує діяти заборона на відвідування водних об’єктів: рятувальники попереджають про мінну небезпеку

Розпорядження голови обласної державної адміністрації, начальника обласної військової адміністрації Запорізької "Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 10.02.2022 № 61 «Про утворення регіональної координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства, затвердження її Положення та складу»

Підприємці Запоріжжя і області!

У Запоріжжі стартували Перші обласні спортивні ігри 2025 серед ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їхніх сімей

Приватизація державного майна: на аукціон виставили об’єкт незавершеного будівництва – житлового будинку у Запорізькому району

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.05.2025

«Зроблено для Перемоги»: як держава підтримує виробників комплектуючих до зброї

Хвилина мовчання – наша спільна памʼять і вдячність

Впродовж доби окупанти завдали 421 удар по 11 населених пунктах Запорізької області

Геноцид кримськотатарського народу: біль, який триває і сьогодні