«Підземна» школа в Заводському районі Запоріжжя гостинно відчинила свої двері для учнів ліцею. В перший навчальний день до нового безпечного освітнього простору завітала Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко разом із головою Запорізької ОДА Іваном Федоровим.
У Запорізькому ліцеї учні можуть поглиблено вивчати німецьку мову. Завдяки професійності вчителів вже в одинадцятому класі школярі знають її на високому рівні й можуть отримувати сертифікати за проєктом «Німецькомовний диплом в Україні». Під час заняття в «підземній» школі Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та голова Запорізької ОДА Іван Федоров поспілкувалися з ліцеїстами про плани на майбутнє.
– Я планую вступати на міжнародні відносини, як і декілька моїх однокласників. Інші з мого класу планують вступати на німецьку філологію, правознавство, економіку, психологію. Розглядаємо вступ до вищих навчальних закладів у Запоріжжі, Львові або Києві, – розповів посадовцям одинадцятикласник Олександр.
Будівництво «підземної» школи в Заводському районі міста розпочалося у жовтні 2024 року. А вже у травні вона – безпечна, комфортна й сучасна – відкрила свої двері для учнів.
– Освітній простір розташований на глибині 7 метрів. Тут бетонні перекриття товщиною 2,5-3 метри. Є потужна витяжна вентиляція, системи відеоспостереження та пожежної безпеки, безпровідний швидкий інтернет. «Підземна» школа має 15 класних кімнат, – зазначила директорка ліцею Людмила Юхимівна.
Протирадіаційне укриття розраховане на одночасне перебування до 500 людей. Тисяча учнів зможе здобувати знання в цій школі у дві зміни.
– Усього в нашому ліцеї навчається 850 дітей. Із них 600 – перебувають у Запоріжжі. Ми провели опитування, і наразі батьки 500 учнів уже погодилися на очне відвідування школи, – повідомила директорка ліцею.
Учні ліцею із захопленням діляться враженнями від перших офлайн-уроків у новій «підземній» школі. Серед них – й одинадцятикласниця Поліна. Ліцеїстка розповідає, що з шостого класу вони навчалися дистанційно: спочатку через карантин, а потім – через повномасштабне вторгнення.
– Я не уявляла, що тут буде настільки гарно та добре все оформлено. Мене переповнюють емоції від цього. Дуже сумувала за атмосферою офлайн-уроків, коли сидиш поруч із однокласниками та однокласницями, відповідаєш вчителю, – поділилася Поліна.
Педагоги таож раді побачитися з учнями вживу. Зокрема, й вчитель історії та класний керівник 7-Г класу Андрій Павлович. Він відзначив безліч переваг в очному навчанні для дітей.
– У школі учні не тільки здобувають якісні знання, а й вчаться знаходити спільну мову між собою, триматися на публіці, правильно формувати й висловлювати власну думку, – наголосив Андрій Павлович.
Батьки ліцеїстів вважають: «підземна» школа – запорука їхнього спокою.
– Батьки завжди турбуються за безпеку своїх дітей. І тепер, навіть коли ми на роботі, будемо знати, що наші діти перебувають у гарному укритті. Крім того, я впевнена, що їм тут буде цікаво: від навчання й від спілкування з однолітками, – зауважила мама другокласниці пані Олена.
«Підземна» школа в Заводському районі міста стала сьомим безпечним освітнім простором, який відчинив свої двері для учнів у Запорізькому регіоні. В планах до кінця року побудувати в області ще 18 «підземних» освітніх просторів.