У центрі Запоріжжя розпочалося навчання у «підземній» школі. Це вже восьмий у Запорізькій області безпечний, сучасний і комфортний освітній простір. Його збудували всього за півроку.
Школу облаштовано на глибині 7 метрів. Тут є 14 навчальних аудиторій, буфет, медпункт, гардероб, лаунж-зони, а також інклюзивна інфраструктура, зокрема ліфт для дітей з інвалідністю.
Для багатьох учнів повернення до очного навчання стало справжньою подією. Дев’ятикласниця Аліса зізнається: емоції її переповнюють.
– До цього ми дуже довго навчалися дистанційно. Вже важко було сприймати матеріал. А тут усе настільки сучасне, яскраве, молодіжне. І найголовніше – ми знову бачимося з однокласниками, – поділилася школярка.
Її подруга Поліна теж встигла скучити за офлайн-уроками.
– Дуже раділа, коли зайшла і побачила друзів. Нарешті можна поговорити, обмінятись новинами, відчути, що ти не сам за монітором, а серед людей, – розповіла Поліна.
Директор ліцею «Логос» Анатолій Рівкін був на будівництві з перших днів. Він впевнений, що «підземна» школа – чудова можливість для дітей спілкуватися з викладачами офлайн.
– Справжнє будівництво почалося на початку листопада. І ось ми розпочали навчання. Ми не просто чекали, ми були співучасниками процесу. Навчатися завжди непросто. Але під час війни – ще важче. Та ми разом. А значить – буде результат, – наголосив директор.
В перший навчальний день до «підземного» ліцею завітали представники обласної та міської влади і заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова. Вона відзначила системну роботу регіону з розбудови екосистеми «Безпечна освіта офлайн».
– Місто Запоріжжя і Запорізька область зараз є зразком стійкості, зразком того, як можна будувати і думати про розвиток. Ці діти, які присутні сьогодні в школі, – свідчення того, що такі простори є вкрай необхідними, – наголосила Надія Кузьмичова.
Головна мета будівництва «підземних» шкіл – повернення дітей та їхніх батьків до Запоріжжя.
– Від того часу, коли ми почали активно розвивати мережу реальних освітніх послуг та закладів, до міста повернулося більше 2 тисяч діток. Це свідчить про те, що повернулися 2 тисячі родин. Це наші люди, які хочуть жити тут, в Запоріжжі, зараз з нами, – наголосила Регіна Харченко.
Розбудова безпечних просторів в Запорізькій області продовжується, щоб дати можливість дітям у прифронтових громадах отримувати якісну освіту офлайн.
– Це наша восьма школа. До кінця року ми плануємо, що у нас буде 25 «підземних» шкіл. Також ми продовжуємо ремонтувати шкільні укриття. Наш план до кінця цього навчального року, щоб школи щодня відвідували понад 30 тисяч дітей, – підсумував Іван Федоров.