Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Уряд ухвалив рішення про підвищення виплат прийомним батькам і батькам-вихователям за принципом «гроші ходять за дитиною».

4 жовтня 2025 - 13:00

Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України розробило проєкт постанови, який передбачає збільшення грошового забезпечення для прийомних батьків і батьків-вихователів. 

З 1 січня 2026 року виплати обчислюватимуться за новою формулою:

  • за першу дитину – 2,5 прожиткових мінімуми;

  • за кожну наступну – 1,5 прожиткових мінімуми;

  • для дитини з інвалідністю – 2 прожиткових мінімуми;

  • для дитини з інвалідністю підгрупи А – 3,5 прожиткових мінімуми.

Зміни реалізуються за проєктом Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання у сімейному середовищі на 2024-2028 роки. Вона передбачає, що до 2028 року 95 % дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуватимуться в сім’ях, а кількість вихованців інтернатних закладів зменшиться на 30 %.

Очікується, що підвищені виплати мотивуватимуть більше українців ставати прийомними батьками чи батьками-вихователями, а також сприятимуть створенню нових дитячих будинків сімейного типу. Це дозволить забезпечити дітям право на турботливе та безпечне зростання у сімейному оточенні.


 

Читайте також

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

У Запоріжжі привітали працівників культури та майстрів народного мистецтва

Впродовж доби окупанти завдали 651 удар по 17 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.11.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1354-го дня війни

Більше підтримки для родин: ухвалено закон про підвищення виплат сім’ям з дітьми

«Кожне покоління лишає слід. Освіта визначає який» – глобальна ініціатива П’ятого Саміту перших леді та джентльменів

В ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Запорізькі спортсменки вибороли «золото» на міжнародному турнірі у Німеччині

Проєкт «Академія нових можливостей для молодих підприємниць у Запоріжжі» – твій шлях до нових ідей, знань і можливостей

Впродовж доби окупанти завдали 826 ударів по 21 населеному пункту Запорізької області

BLOOM для бізнесу: у Запорізькій області триває прийом заявок до міжнародної програми з підтримки підприємців