"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька область вшановує пам’ять жертв голодоморів

27 листопада 2021 - 18:02

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Це данина пам’яті про те, що у ХХ столітті українці пережили три масових голоди: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років, геноцид українського народу, який здійснювався радянською владою. Сьогодні особливий День пам’яті - сота річниця від першого голодомору в Україні 1921 року. 

Цієї суботи, 27 листопада, на всій території України проводили заходи на знак пошани до тих трагічних подій -  було приспущено державні прапори, скасовано розважальні заходи, відбулися траурні мітинги. О 16:00 годині  відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання. Також пройшла національна акція «Запали Свічку пам'яті» аби вшанувати пам'ять про мільйони замучених голодом українців.

Всі населені пункти Запорізької області також провели заходи із вшанування жертв голодомору. В обласному центрі  мітинг відбувся біля пам’ятника жертвам голодоморів, що знаходиться на центральному проспекті Запоріжжя. 

До меморіальних заходів із вшанування пам’яті долучились також представники обласної влади: голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Рівно о 16:00 разом запорожці долучилися до національної хвилини мовчання, запалили свічки як символ пам’яті і віри у майбутнє та схилили голови в хвилині мовчання.

Священнослужителі всіх конфесій провели спільний молебен в пам’ять про жертв голодоморів та політичних репресій. 

Учасники мітингу поклали колоски пшениці, квіти та лампадки до пам'ятного знаку. 

  • Вже багато років в цей день вся країна згадує мільйони людей, яких було вбито системою,  замордовано на голод. Більшість з нас має таку історію в своїх родинах – своїх прабабусь, прадідусів, бабусь і дідусів, які потрапили у вир цих подій,  і які втратили рідних, близьких. Одночасно  треба згадати, що багато років держава замовчувала історію, було заборонено говорити про цю подію. А сьогодні нам треба також зрозуміти,  чому так було, і як це було, тому  що були не лише загранотряди військових, були ще односельці, які у своїх  односельців забирали хліб, забирали їжу, і просто їх відправляли  на смерть такими діями. Тому для нас  це має бути урок – коли народ розділений, це завжди  для нього закінчується трагічно.  Сьогодні ми маємо  згадати тих, хто загинув,  і маємо пам'ятати про те, що треба з будь-якої історичної події робити висновки, - зазначив голова ЗОДА Олександр Старух.

 

Департамент культури та інформаційної політики 

Читайте також

Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

15 444 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2298 дітей та 264 медпрацівники.

Вітання голови облдержадміністрації Олександра Старуха з Днем Соборності України

За участі Президента України Володимира Зеленського у Запоріжжі відкрили вантовий міст через Дніпро

Запоріжжя зустрічало Президента України 9-кілометровим ланцюгом Єдності

У Запоріжжі Глава держави приєднався до флешмобу «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

22 473 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2838 дітей та 535 медпрацівників.

На урочистому закритті регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» вітали переможців

“Ми - це Україна”: у Запорізькій облдержадміністрації відбувся телеміст між Запоріжжям та Львовом

В обласному центрі з нагоди Дня Соборності поклали квіти до погруддя Кобзарю